Evropa je z Bidena otrávená, image USA ve Francii a Německu uvadá

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

S tím, jak americký prezident Joe Biden provádí poslední přípravy na svou cestu po Evropě, tak v pondělí zveřejněný průzkum ukazuje, že reputace Spojených států jako vůdčí globální mocnosti pod jeho vedením ve Francii a Německu uvadá, zatímco Čína je na vzestupu.

Průzkum, o kterém referuje Reuters, od německého Marshall Fund a od Bertelsmann Foundation ukazuje, že neudělal nic, aby obnovil postavení Spojených států, jaké měly před úderem pandemie koronaviru, přestože předtím se to hemžilo předpověďmi o renezanci globalismu pod jeho administrativou.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen dokonce zašla až tak daleko, že při inauguraci Joe Bidena předpovídala, že Evropa bude mít zase „v Bílém domě přítele,“ jak o tom Breitbart News referoval.

Čísla to ale ukazují jinak.

„První tři měsíce Bidenovy vlády názory Francouzů a Němců na americký vliv ve světě nijak neovlivnily,“ ukazuje studie prováděná v 11 zemích.

„Tato čísla jsou v souladu s výsledky průzkumu 2020, kdy spadla o asi 10 procent oproti číslům před pandemií ve prospěch Číny.“

Reuters referuje o srovnání těchto chmurných náhledů s vnímáním ve Spojených státech, že vliv USA v zahraničí narostl, jak průzkum zjistil, a to přichází poté, co Bidenova administrativa zapracovala na tom, aby se v diplomatických sporech postavila na stranu Evropské unie.

Biden se pustí do své první túry jako prezident po Evropě ve středu, aby se zúčastnil summitů G7, NATO a Evropské unie.

Dělá to zase na pozadí situace, kdy podle průzkumů se ukazuje, že jen 51 procent Němců na Spojené státy pohlíží jako na spolehlivého partnera, kdy tato čísla jsou vyšší, 60 procentní ve Francii, 67 procentní v Británii a 76 procentní v Polsku, ukazuje zpráva.

Spojeným státům nedůvěřuje ani čtvrtila Turků.

Většina dotazovaných respondentů si pořád myslí, že Spojené státy by měly být zapojeny do obrany a bezpečnosti Evropy, kromě Švédska, kde je tento postoj rozpolcený, a Turecka.

Tento průzkum prováděný online mezi 29. březnem a 13. dubnem zkoumal vzorek 1 000 dospělých v každé z 11 zemí – Kanada, Francie, Německo, Itálie, Holandsko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Británie a Spojené státy.

Mezitím Buckinghamský palác říká, že královna Alžběta II se s Bidenem sejde ve Windsoru během jeho návštěvy Británie, aby se zúčastnil summitu vůdců G7.

Panovnice bude prezidenta a první dámu Jill Biden hostit na poslední den summitu konaného 11 – 13. června v anglickém Cornwallu.

MANDEL NGAN/AFP via Getty

SIMON KENT

7 Jun 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2021/06/07/europe-underwhelmed-by-joe-biden-u-s-image-stalls-in-france-germany/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Biden má mnoho tváří, pro mě je především politickým hochštaplerem, kterému se podařilo obelstít beztak již notně děravý americký volební systém a především americký demokratický systém. Biden zastupující USA je obdobou EK v čele se šílenou Uršulou, jenž údajně zastupuje zájmy Evropy. Současný prezident USA v relativně krátké době stihl se svými kumpány rozvrátit tradiční hodnoty americké společnosti a vygenerovat další závažné problémy. On řeší problémy tak, že jejich “řešením” produkuje další problémy. Od evropské návštěvy současného prezidenta USA nic neočekávám, podle mého názoru jde převážně o zdvořilostní akt a tak jen doufám, že Biden zase někde na schodech neupadne.