Evropa je pro muslimy žalář pod širým nebem, odhalil turecký prezident Erdogan

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že muslimové v Evropě žijí v tom, co je vlastně „vězením pod širým nebem,“ a že islamofobie je stejně nebezpečná jako wuhanský koronavirus.

Turecký vůdce tato prohlášení pronesl tento týden během televizního pořadu, v němž kritizoval evropské země za „islamofobii,“ kdy říkal: „Virus islamofobie je stejně nebezpečný jako koronavirus a rychle se šíří, zvláště v evropských zemích.“

Prezident Erdogan podle zprávy od turecké státní tiskové agentury Anadolu k tomu ještě dodal: „Evropa, kde dnes žije 35 milionů muslimů včetně šesti milionů Turků, se čím dál více pro naše bratry a sestry přetváří na žalář pod širým nebem.“

„V mnoha Západních zemích, zvláště ve Francii, být muslimem, žít muslimským způsobem postačuje, abyste byli diskriminováni. Zvláště ženy nosící šátky jsou největšími oběťmi narůstající vlny nenávisti v Evropě,“ řekl Erdogan.

Turecký prezident rovněž tvrdil, že „téměř každodenně“ napadají muslimy na ulicích, ve veřejné dopravě a v jiných oblastech „rasističtí fašisté“.

Rovněž mluvil o debatě mezi francouzským ministrem vnitra Géraldem Darmaninem a populistickou vůdkyní Národní obrody Marine Le Pen, kterou Erdogan nazval „vůdkyní rasistické strany,“ a prohlásil, že ta debata byla „trapná“.

Tato únorová debata pozorovatele šokovala, neboť v ní Darmanin Le Pen obvinil, že je na islám „měkká“.

„Začínáte projevovat měkkost, potřebujete si zase vzít vitaminy. Nemáte připravenou legislativu o náboženství a ani neříkáte, že islám je problém,“ řekl Darmanin.

Tyto Erdoganovy komentáře přichází po měsících napětí mezi ním a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, když ten se v poslední době po uříznutí hlavy učiteli Samuelu Patymu rozhodl k razii na politický islám a islamistické skupiny.

Erdogan dokonce v říjnu Macrona obvinil, že je duševně narušený, neboť francouzský prezident hájil svobodu slova krátce poté, co Paty na ulici přišel o hlavu rukou čečenského uprchlíka za to, že ve své třídě ukázal karikatury islámského proroka Mohammeda.

„Jaký je problém toho individua zvaného Macron s islámem a s muslimy?“ ptal se Erdogan a dodal k tomu: „Macron potřebuje léčbu duševního zdraví.“

V březnu tohoto roku prezident Macron varoval, že Erdogan a jeho vláda se nejspíš budou pokoušet vměšovat do francouzských prezidentských voleb příští rok, kdy říkal: „Zjevně dojde k pokusům o vměšování do příštích voleb. Už jsou sepsané a hrozby se v nich se vůbec nezakrývají.“

ADEM ALTAN/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

16 May 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/05/16/turkey-president-erdogan-claims-europe-open-air-prison-muslims/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

En bloc řečeno – opak Erdoganových tvrzení je pravdou.