Europoslanci odmítají maďarského kandidáta do Evropské komise kvůli sympatiím k maďarskému premiérovi Orbánovi

Evropská Unie, POLITIKA

Poslanci Europarlamentu zlořečí maďarskému kandidátovi do Evropské komise Oliviérovi Várhelyimu, neboť ho obviňují z přílišných sympatií k vůdci jeho vlastní země, maďarskému ministerskému předsedovi Viktorovi Orbánovi.

Várhelyi, který řadu let sloužil jako maďarský vyslanec v Evropské unii, se proti obvinění ze zaujatosti hájí tvrzením: „Jako komisař budu zastupovat EU a dodržovat linii EU. Budu loajální,“ hlásí Sveriges Radio.

Europoslanec Marton Gyongyosi za krajně pravicovou maďarskou stranu Jobbik Várhelyiho označil za „žoldnéře“ strany ministerského předsedy Orbána Fidesz a ptal se tohoto kandidáta do komise, jak zaručí, že bude „sloužit občanům EU a ne oligarchům Fidesz.“

Francouzský europoslanec Raphaël Glucksmann mezitím řekl: „Potřebujeme důkaz vaší nezávislosti,“ a požádal Várhelyiho, aby odsoudil „neliberální demokracii“ v Maďarsku. Várhelyi tyto problémy nekomentoval, prostě jen říká, že bude dodržovat konsensus EU.

Už před tímto slyšením několik členů Europarlamentu, hlavně od Zelených a Sociálních demokratů, prohlásilo, že jeho kandidaturu nepodpoří, pokud Várhelyi neučiní jasné prohlášení, kterým se distancuje od politiky ministerského předsedy Orbána.

JULIEN WARNAND/POOL/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

15 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/15/eu-slams-hungarian-commission-candidate-for-being-sympathetic-to-hungarian-pm-orban/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments