Eurodotace jsou pro mě spíše sprosté slovo

Nezařazené

Škodí eurodotace českému byznysu, nebo mu naopak pomáhají? Jakou s nimi máte zkušenost? Na to se týdeník Ekonom zeptal v rubrice Byznys echo osobností českého byznysu.

Eurodotace je pro mě spíše slovo sprosté. Skládají se všichni, nárok má jen někdo. Rozhodují úředníci. Co bude, až nebudou? Jsem proti tomuto systému.

František Lambert
generální ředitel kliniky ISCARE

Průmyslu dotace neškodí, ale vytváří to falešnou představu o dostatku zdrojů, díky čemuž se realizují i věci, které by se normálně realizovat neměly.

Libor Malý 
zakladatel serveru Jobs.cz

Často jsou kontraproduktivní. Pokřivují trh a příjemci díky nim pro pohodlnost přežití i mohou ztratit zahraniční konkurenceschopnost, až dotace nebudou.

Zbyněk Frolík
majitel společnosti Linet

Dotace do byznysu nepatří, deformují trh. Na druhou stranu připouštím, že díky dotacím jsme realizovali vzdělávací projekty jinak těžko profinancovatelné.

Lenka Doležalová Pavilková 
majitelka agentury Channel Crossings

Jakákoli dotace je v podstatě znásilněním trhu, protože přerozděluje peníze vybrané od všech do rukou pouze některých. Proto pokládám dotace spíše za špatné.

Evžen Korec 
generální ředitel firmy Ekospol

Další odpovědi najdete v rubrice Byznys echo. Aktuální otázka Byznys echa a čtenářská diskuse k tématu společně s přehledem autorů a archivem starších otázek jsou na webu Ekonom.cz.

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments