EU zvažuje řecký návrh na koronavirové cestovní očkovací potvrzení

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Evropská unie bude diskutovat o řeckém doporučení na vydávání osvědčení občanům EU, kteří byli očkováni proti čínskému koronaviru, aby se tak obnovila svoboda pohybu.

Řecký ministerský předseda Kyrikos Mitsotakis napsal tento týden předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen návrh, že by se rád dočkal „standardizovaného osvědčení, které prokáže, že člověk byl úspěšně proočkován.“

Mitsotakis dodal, že takové osvědčení by zajistilo „co nejrychlejší možné obnovení svobody pohybu jak mezi členskými státy, tak mezi třetími  zeměmi,“ uvádí Kathimerini.

Řecký vůdce uvedl, že jeho země neučiní z vakcíny pro cestování povinnost, ale ti, co dostali vakcínu, by k tomu měli mít volnost.

Stefan de Keersmaecker, mluvčí Evropské rady, která se skládá z hlav vlád nebo států 27 členských států EU, tento dopis potvrdil a řekl, že se tento problém přezkoumá na příštím zasedání rady.

Návrh přichází jen pár dnů poté, co dánská vláda oznámila, že vakcinační pasy na koronavirus rozjíždí a realizovat by se to mělo počátkem letošního roku.

„Očekává se, že i v jiných zemích budou vzneseny požadavky, aby se při příjezdu do nich předkládala očkovací dokumentace. A tady půjde použít dánský očkovací pas,“ konstatoval ministr zdravotnictví.

Britský ministerský předseda Boris Johnson nechal pro koronavirový pas dveře otevřené a jeho vláda odmítla vyloučit, že očkovací průkazy se nezačnou používat jako tzv. „imunitní pasy.“

„Zda nosit kartu by mělo být naprosto volným rozhodnutím. Myslím, že lidé by se měli očkovat, ale nemyslím si, že by je nemělo ovlivnit to, zda budou moci jít do restaurace nebo do divadla,“ řekl minulý měsíc vládní ministr James Cleverly.

Kiran Ridley/Getty ImagesCHRIS TOMLINSON

13 Jan 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/01/13/eu-consider-greek-proposal-coronavirus-travel-certificate/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments