EU vypršela spotřební lhůta, tvrdí britský exministr financí

Nezařazené

EU děla obrovskou chybu, když se pokouší federalizovat Evropu a vytvořit jakési Spojené státy evropské, napsal Lawson pro The Times. „To není nic pro nás,“ dodal. EU podle něj vypršela spotřební lhůta, stala se „byrokratickým monstrem“, od kterého by se Británie měla odtrhnout.

Lawson doufá, že vládou slibované referendum o vystoupení země z EU proběhne v roce 2017. V něm by hlasoval pro. Dosud přitom opakovaně prohlašoval, že jakákoli jednání o změně vztahu Velké Británie a EU jsou odsouzená ke krachu. zdroj: zpravy.e15.cz

To, že vystoupení Velké Británie z EU je čím dál tím více reálné potvrdil masivní úspěch strany Nigela Farage UKIP, které získala masivních 26 procent při komunálních volbách. Více ZDE.

Nigel Lawson také napsal knihu A Cool Look at Global Warming (O globálním oteplování s chladnou hlavou). Kniha je vtipná a výstižná. Britský ministr financí z vlády Margaret Thatcherové nabízí knihu plnou kalkulací dopadů globálního oteplování – a to jak nákladů, tak výnosů. Oboje na rozdíl od Sternovy komise při IPCC správně diskontuje. U toho i pro laika srozumitelně vysvětluje, proč postupuje tak a ne jinak.

To vše podkládá svými praktickými zkušenostmi makroekonoma z ministerstva financí z pravicové vlády, která postavila na nohy (nebo nechala postavit na nohy, chcete-li) skomírající britskou ekonomiku. Ke klimatologickým modelům a problémům s měřením teploty se kniha vůbec nevyjadřuje. Lawsonova kniha tak velmi dobře doplňuje Modrou, nikoli zelenou planetu Václava Klause, který této knize napsal předmluvu.

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments