EU obnoví hlídky u libyjského pobřeží, takže bude zřejmě hromadně sbírat migranty

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Příští měsíc začne Evropská unie s vedením námořních a leteckých hlídek u libyjského pobřeží ve snaze zabránit ilegálním dodávkám zbraní různým frakcím ve válce, která tam teď probíhá. Rovněž tak, jak to vyžaduje mezinárodní právo, budou zachraňovat migranty, které najdou ve Středozemním moři.

Komisař zahraničních věcí EU Josep Borrell řekl, že tento blok „riskoval, že se stane nevýznamným,“ pokud nezačne jednat tak, aby zařídil kontrolu nad pašováním zbraní, uvádí zpráva řeckých novin Ekathimerini.

Řecko souhlasilo, že převezme všechny migranty, kteří budou v průběhu této operace zachráněni. EU nabídla, že bude platit část nákladů spojených s dovážením migrantů do Řecka.

Zahájení těchto hlídek se opozdilo kvůli nesouhlasu mezi členskými státy ohledně záležitostí migrace.

Tato nová operace se jmenuje Irena (Irene) a nahrazuje někdejší Operaci Sophia, která skončila před rokem, když Itálie pod vedením bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho odmítla další zachráněné migranty přebírat. Každoročně se přes Středozemní moře do Libye pokouší přeplavit statisíce migrantů a řada z nich, než dosáhne evropského pobřeží, tak ztroskotá.

Evropští diplomaté přiznávají, že nemohou kontrolovat pozemní hranici mezi Egyptem a Libyí, přes niž se ty zbraně převážně dováží.

Námořní hlídky začnou příští měsíc.

Rakousko s Maďarskem tuto novou operaci odmítaly, neboť si myslí, že to bude jen lákadlo na více migrantů, kteří teď obléhají Evropu, aby se dali do pohybu, jak už Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 28 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/eu-to-resume-patrols-off-libyan-coast-increased-migrant-pick-ups-likely-to-occur/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments