EU musí politickému islámu vrátit úder, říká rakouský kancléř Kurz

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Po teroristickém útoku, po němž ve Vídni zůstali čtyři mrtví, slíbil rakouský kancléř Sebastian Kurz boj s „politickým islámem“ a požadoval, aby se Evropská unie na tuto záležitost zaměřila.

Kancléř Kurz řekl, že po pondělním teroristickém útoku byla většina jeho země šokována, slovy: „Mnoho lidí v naší zemi si myslí, že Rakousko je ostrov bezpečí. Většina Rakušanů teror a násilí zná jen ze zpráv ze vzdálených zemí, ale ne ze své země.“

Rakouský vůdce, který mluvil s německými novinami Die Welt, dodal, že on vidí jak islámský terorismus, tak ideologii politického islámu jako problém Evropy.

„Teď je důležité, abychom v tom boji rozhodně pokračovali. Ne jen proti islamistickému terorismu, ale také proti ideologické základně za ním – tj. proti politickému islámu a radikálnímu islamismu,“ řekl.

https://twitter.com/BreitbartLondon/status/1323415133620707329?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1323415133620707329%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.breitbart.com%2Feurope%2F2020%2F11%2F05%2Faustrian-chancellor-kurz-eu-must-fight-political-islam%2F

Rakouský kancléř řekl, že Evropská unie musí islamismus řešit: „EU se musí v budoucnu daleko více zaměřit na problém politického islámu. Čekám konec té tolerance z neporozumění a nakonec uvědomění si ve všech zemích Evropy toho, jak je ideologie politického islámu pro naši svobodu a evropský způsob života nebezpečná.“

„Evropská unie musí s veškerou rozhodností a jednotou vést boj proti islamistickému terorismu, ale zvláště proti politické základně za ním, tudíž proti politickému islámu,“ dodal, že je v kontaktu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Macron nedávno po vraždě Samuela Patyho, který byl na ulici zabit a zbaven hlavy čečenským uprchlíkem, neboť své třídě při výuce o svobodě slova ukazoval karikatury islámského proroka Mohameda publikované magazínem Charlie Hebdo, slíbil razii na radikální islamistické skupiny.

Kancléř Kurz je už roky proslulým kritikem islamistického radikalismu a v roce 2018, kdy byl v koalici s populistickou Stranou svobody, přijal kroky k vypovězení radikálních imámů a zavření mešit spojených se šířením extremistických ideologií.

V úterý byla potvrzena identita muže za tímto útokem jako sympatizanta Islámského státu Kujtima Fejzulaie, který si předtím odpykával trest vězení za teroristické přečiny, když se pokusil přidat se k Islámskému státu v Sýrii. Poté, co přesvědčil nápravnou radu, že byl už de-radikalizován, byl podmíněně předčasně propuštěn.

Ve středu prohlásily slovenské úřady, že rakouské úřady varovaly, že etnický Albánec s dvojím občanstvím rakouským a makedonským se v létě pokusil bez platného zbrojního průkazu nakoupit munici.

JOE KLAMAR/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

5 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/05/austrian-chancellor-kurz-eu-must-fight-political-islam/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments