EU je nezákonná entita a studenti se tuto skutečnost budou v hodinách dějepisu učit, říká polský ministr školství

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Ministr Przemysław Czarnek zdůrazňuje, že historie Polska se musí v hodinách dějepisu prezentovat pravdivě.

Polsko bude studenty učit, že ač Evropská unie začala jako zákonná entita, tak se už přetvořila na entitu nezákonnou, jelikož porušuje své vlastní ustanovující smlouvy a svůj právní rámec.

K tomuto kroku dochází s tím, jak se polský ministr školství Przemysław Czarnek pokouší obrodit školský systém země spíše k většímu zaměření na národní hrdost než na kultivaci „kultury hanby,“ uvádí zpráva od wnp.pl.

„Dali jsme jako Poláci Evropě hodně a v mnoha oblastech. Vědomost o tomto tématu je ale omezená a ukazuje se, že by měla být rozšířenější tak, abychom mohli být na to, že jsme Poláci, hrdí. Nemůžeme se cítit hrdí, když neznáme svou vlastní historii,“ prohlásil v interview s Radio Wrocław polský ministr školství Przemysław Czarnek.

Studenti se budou v rámci nových osnov učit o nejpodstatnějších událostech, které utvářely osud moderního polského státu. K tomu patří: vstup Polska do EU, Lisabonská smlouva, polské fungování jako součást EU a vývoj EU „ze zákonné entity na nezákonnou.“

„EU je dnes už nezákonnou entitou, která nedodržuje svůj vlastní právní rámec, a jasně to vidíme. Studenti se o tom budou učit, protože musí pochopit situaci, v níž se v současnosti nacházíme,“ vysvětloval Czarnek.

Przemysław Czarnek, polský ministr školství:

Definitivně skoncujeme s pedagogikou hanby a budeme konečně budovat pedagogiku hrdosti stejně, jako to dělá každá normální země Evropy a světa.

Tento ministr řekl, že historie by se měla prezentovat pravdivě se zahrnutím všech prvků polské národní historie, což není důležité jen pro Polsko ale i pro celou Evropu.

„Každá normální země a každý normální národ si osvojuje hrdost na své předky a jejich úspěchy a to musí i Poláci. Definitivně skoncujeme s pedagogikou hanby a budeme konečně budovat pedagogiku hrdosti stejně, jako to dělá každá normální země Evropy a světa,“ řekl Czarnek.

Ministr dodal, že Polsko se stalo jednou z několika zemí, které po dvacet let provozovalo pedagogiku hanby, což diktoval liberální list Gazeta Wyborcza. Vysvětloval, že pedagogika hrdosti ukazuje, jak je polská historie krásná, přičemž nezapomíná ani na ošklivosti. Nicméně ty ošklivosti se nemohou zdůrazňovat a dělat z nich charakteristiky Polského národa, zdůrazňoval.

May 20, 2021

editor:REMIX NEWS

author:GRZEGORZ ADAMCZYK

Zdroj: https://rmx.news/article/article/the-eu-is-an-unlawful-entity-and-students-will-learn-this-fact-during-history-lessons-says-polish-education-minister

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Nemohu nesouhlasit s resultáty ministra Czarneka ohledně vývoje a legitimnosti EU. Myšlenkové vývody polského ministra školství jsou realistické, logické a nezatížené eurohujerským propagandistickým balastem.