EU dá Egyptu 5 mld eur na jejich ´demokracii´. Peníze, které nemáme

Nezařazené

Znáte průběžný účet podpory Arabského jara? Kolik peněz stály přímé vojenské intervence, dodávky zbraní rebelům, tzv. humanitární pomoc v době přímých konfliktů i po převzetí moci islamisty v jednotlivých státech za naší pomoci, nebo sociální výdaje na přistěhovalce od té doby? Chtěl bych to znát, ale mám smůlu, neboť takové informace nikde nenajdete.

V EU klesá výkon, zvyšujeme vlastní státní dluhy, nezaměstnanost je stále větší, počet produktivních lidí tvořících nové zdanitelné hodnoty v poměru k lidem se vezoucím je stále menší, zvyšují nám daně, v řadě ukazatelů nás předhání Čína, Indie, nebo Brazílie. K tomu všemu už novináři jako nedůležitou odsunuli informaci z října minulého roku, že Evropská komise nevyšla s penězi a po členských zemích Evropské unie bude chtít dodatečně navýšit rozpočet až o 10 miliard eur. Českou republiku to bude stát poměrných cca 5 miliard korun.

Předseda Evropské rady Herman Van Rompuy slíbil v Káhiře i z našich peněz 5 miliard eur, které mají ve formě půjček a grantů po období nepokojů zemi „pomoci zajistit hladký přechod k demokracii“. Egypt prý potřebuje půjčku také od MMF, aby prý „zmírnil rozpočtový deficit a omezil vliv hospodářského útlumu“, jenže MMF kvůli probíhajícím nepokojům půjčku z minulého roku odsunul a tak přichází slavná EU a zachraňuje egyptskou demokracii za naše peníze.

Žádná pomoc z OSN, MMF, nebo EU ještě nikdy neskončila tam, kde podle oficiálních velkohubých prohlášení měla. Vždy se na ní napakovali především místní politici, tzv. lidskoprávní organizace, dodavatelé všeho možného nepotřebného, přičemž lidi tam dál umírají ve válečných konfliktech a občanských válkách. Nyní pošleme jednoznačně nenávratných 5 miliard eur do Egypta, tedy polovinu toho, co chce Evropská komise po členských státech k rozpočtu z minulého roku, protože tak nějak nevyšla.

Víte, jaký je rozdíl mezi bohem (politikem) a v jeho očích volem (občanem)? Když si občan u nás, byť i z hrubé nedbalosti, přivodí úpadek tím, že činí vydání hrubě nepřiměřená svým majetkovým poměrům, poskytuje ze svého majetku půjčky nebo úvěry jiným osobám, ač to je v hrubém nepoměru k jeho majetkovým poměrům, nebo učiní nad rámec obvyklého podnikatelského rizika obchod nebo operaci, která nenáleží k jeho pravidelné podnikatelské činnosti nebo je v hrubém nepoměru k jeho majetkovým poměrům, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. Když totéž udělá politik s cizími penězi, přičemž se tím mimo jiné podílí na úmrtí tisíců lidí, dostane Nobelovu cenu míru…  

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Společnými silami s Kalouskem jsme snížili dluh ze 121 tisíc na 159

.

František Matějka vyšlo na:

EU dá Egyptu 5 mld eur na jejich ´demokracii´. Peníze, které nemáme

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments