EU byla vyzvána, aby použila výletních lodí k přemístění migrantů z Řecka do Německa

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Německá pro-migrační organizace Sea Watch přišla s inovativním nápadem, jak by mohla Evropská unie řešit probíhající migrační krizi v Řecku: vzít pár výletních lodí a přeplavit jimi migranty do Německa.

Na řeckých Egejských ostrovech se v současnosti v táborech nachází desítky tisíc migrantů. Sea Watch má obavy, že se současným propuknutím epidemie koronaviru jsou migranti kvůli špatným hygienickým podmínkám v táborech ohroženi hromadnou nákazou.

Jenže pandemie poskytuje jiné příležitosti, ve kterých Sea Watch vidí řešení problému epidemie. Všechny výletní lodi byly kvůli epidemii dočasně odstaveny. Přitom taková plavidla dokážou pobrat tisíce lidí i pokročilou zdravotní techniku. Proto Sea Watch EU doporučila, aby se těch lodí použilo k převozu migrantů z řeckých ostrovů do Německa, uvádí zpráva v socialistických novinách Morning Star.

Sea Watch slíbila, že bude s tímto úsilím svou logistickou a zdravotní podporou pomáhat.

Sea Watch ve svém návrhu uvedla, že přes 140 německých měst a obcí vyhlásilo svou ochotu migranty přijímat a že samotné Německo jich v pohodě pojme 40 000. Rovněž poukázali, že německá vláda je jedním z hlavních finančníků podniků výletních plaveb.

„Každý, kdo se dopustí nečinnosti při zabezpečení okamžité evakuace těchto lidí, bude spolupachatelem možného úmrtí stovek osob,“ řekl předseda Sea Watch Johannes Bayer.

Také další německá charita Mission Lifeline plánuje převozy migrantských dětí z řeckých táborů do Berlína charterovými lety, když podobně to probíhalo i v minulosti. Tato charita snadno na tyto své snahy posbírala peníze, takže teď už čeká jen na vyřízení povolení od německé vlády.

Země, které odmítají kvůli pandemii koronaviru přebírat více migrantů, tímto porušují mezinárodní konvence o lidských právech, řekla Mission Lifeline listu Morning Star.

Ostatní evropské země jsou však kvůli této epidemii přetížené až na doraz a jsou nuceny i vypouštět migranty ze zádržných center do běžné populace kvůli nedostatku zdrojů, jak už o tom Voice of Europe v minulosti referoval.

By Michael Lord 26 March 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/26/le-pen-the-eu-was-the-first-casualty-of-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Neguš
2 let před

A to si myslíte,že nato mají migranti nárok ?!