EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Ministři zahraničí Visegrádské skupiny zahrnující Českou republiku, Maďarsko, Polsko a Slovensko měli nedávno v Bratislavě shromáždění spolu s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yves le Drianem, aby prodiskutovali záležitosti týkající budoucnosti, bezpečnosti a konkurenceschopnosti Evropské unie.

Po této akci maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto na společné tiskové konferenci řekl, že k nejdůležitějším záměrům Maďarska týkajícím se budoucnosti EU je obnova konkurenceschopnosti a bezpečnosti tohoto bloku.

„My Středoevropané jsme si v těchto záležitostech vedli nesmírně dobře…, takže by bylo ospravedlnitelné, abychom to byli my, kdo udává propozice dalšího směřování,“ řekl Szijjarto. Růst ve středoevropských zemích daleko překročil průměr EU a jejich politiky zaměřené na bezpečnost občanů úspěšně zadusily příliv migrantů,“ řekl.

Jenže konkurenceschopnost tohoto bloku lze udržet jedině prostřednictvím robustní vnitřní konkurence, řekl Szijjarto. Takže ty velké země by se konečně už měly zdržet schvalování všech těch regulací udělaných ke škrcení konkurenceschopnosti středo a východoevropských členů, dodal.

Jednou z takových regulací proti nim by měla být ta daňová harmonizace, která by měla vést k prudkému vzestupu daní v těchto zemích, řekl. Ty země střední a východní Evropy si ale díky své silné finanční a rozpočtové disciplíně mohou dovolit nižší daně, řekl.

Je naprosto „nepřijatelné“, aby se Francie pokoušela na Evropu jako celek „přenést“ dopady její vlastní „nezodpovědné daňové politiky,“ řekl.

Co se týče bezpečnosti Evropy, Szijjarto řekl: „Je nejvyšší čas,“ aby EU konečně už s tím „organizováním migrace“ přestala a pustila se do jejího zastavování. Zastavení migrace je zvláště důležité teď, když byla poražena teroristická organizace Islámský stát a „tisíce teroristických žoldnéřů se vydávají na cestu zpět domů do Evropy,“ zatímco desetitisíce migrantů váznou na Západním Balkánu, kde čekají na přístup do EU, řekl.

By Hungary Journal 19 April 2019

Toto odmítnutí Visegrádu přijmout francouzské návrhy na snížení  své konkurenceschopnosti, zvýšení svých daní a dobrovolné zaplavení svých zemí migranty zřejmě vedlo k následující odvetě Francie, kterou se snaží v EU prosadit: https://aeronet.cz/news/emmanuel-macron-vyzval-ke-zmenseni-schengenu-protoze-rizeni-migrace-pry-nefunguje-a-nektere-zeme-eu-se-nechteji-podilet-na-politice-sdileni-migracni-zateze-odriznuti-schengenu/?fbclid=IwAR11lrYr3HPamX6aWulqLKP-qaJysX0Swpu9jQBJ0NRVXrK5HjKwuSupsQA

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/04/eu-should-stop-organising-migration/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments