Eric Zemmour zraněn na prvním kampaňovém shromáždění, pozatýkáno 39 extremistů z Antifa a zabrány Molotovovy koktejly

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Francouzský konzervativní prezidentský kandidát Eric Zemmour spustil o víkend své první kampaňové shromáždění, to mu ale narušili, když ho zranil útočník z davu, kdy zatčeno bylo i 39 extremistů z Antifa údajně na tuto akci vybavených zbraněmi a kyselinou.

Konzervativní spisovatel a televizní analytik se v sobotu ve Villepinte stal terčem útoku násilníka z davu chvilku před svým projevem, násilník se mu snažil skřípnout krk pažemi, než ho přemohla ochranka.

Zemmour sám po této rvačce utrpěl zranění zápěstí a dostal devítidenní pracovní neschopnost, uvádí zpráva francouzského vysílače BFMTV.

Domnělý útočník byl vzat do vazby za předpřipravené násilí a francouzský tisk jej identifikoval jako 27letého Valentina Abdemajida B., kdy jeho jméno bylo podle francouzských zákonů o soukromí redakcí Colombes zkráceno.

Tento 27letý násilník nebyl však během sobotního shromáždění jediným zatčeným. Do vazby policie při této akci vzala nejméně 39 krajně levicových extremistů Antifa, kdy řada těch extremistů byla vyzbrojena Molotovovými koktejly a „lahvemi kyseliny“. Policie údajně zabrala celkem 11 Molotovových koktejlů.

To, že si extremisté na politickou akci berou kyselinu, odsuzovali ve Francouzské národní televizi i politici establishmentu.

Antifa na Zemmourovy akce v minulosti už útočila včetně akce z konce října, což vedlo slovinského ministerského předsedu Janese Janšu, aby Antifa označil za mezinárodní teroristickou skupinu.

„Antifa je globální teroristická organizace. Podporuje ji kapitál finančních spekulantů hraboucích profit z chaosu způsobeného takovými činnostmi,“ řekl Janša.

Předtím minulý týden vyzývaly účty Antifa na sociálních médiích extremisty, aby Zemmourovo shromáždění ve Villepinte rozvrátili.

Zemmour i přes své zranění přednesl projev k odhadem 10 000 či více lidem, kteří se akce účastnili, a oznámil vytvoření své politické strany Znovudobytí (Reconquest), o čemž někteří tvrdí, že naráží na španělskou Reconquistu, v níž křesťané vyhnali islámské vládce, kteří o několik staletí dříve provedli invazi na Iberský poloostrov.

Vyšlo najevo, že manažerem Zemmourovy kampaně je vyznamenaný generál Francouzské armády Général Bertrand de la Chesnais, velitel francouzské Čestné legie.

Zemmour během své kampaně oznámil, že srazí imigraci na nulu a bude se Francii snažit vytáhnout i z integrovaného vojenského velení pod Severoatlantickou obranou organizací (NATO).

Toto bylo pro Zemmoura první kampaňové shromáždění, když ten svou volební kampaň formálně oznámil minulý týden na videu, na němž líčil transformaci Francie na zemi třetího světa a popisoval, kolik Francouzů se cítí být cizinci ve své vlastní zemi.

„Ani jste se nehnuli z místa, a stejně máte pocit, že už nejste doma. Cítíte se jako cizinec ve své zemi. Jste v exilu ze svého nitra,“ říkal a dodával: „Probíhá přetváření našich lidí na lid třetího světa, když je naše země ožebračí úplně stejně, jako je vyvrhne.“

Zemmour se rovněž zmiňoval o teorii Velké výměny obyvatelstva, tj. o teorii popisující radikální demografické přetvoření Evropy i jiných částí světa, se kterou přišel francouzský spisovatel Renaud Camus.

Průzkum ukázal, že asi polovina francouzské veřejnosti teorii Velké výměny obyvatelstva věří, když v té se tvrdí, že elity v businessu a politice na lidi pohlíží jako na vyměnitelnou věc.

STEFANO RELLANDINI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

6 Dec 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/12/06/eric-zemmour-attacked-at-first-campaign-rally-39-antifa-extremists-arrested-molotov-cocktails-seized/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments