Erdogan zas trochu překvapil, říká, že Turecko bude asi potřebovat jaderné zbraně

Mezinárodní konflikty, NWO

Ať hrozil čím, hrozil, tak o jaderných zbraních teď mluvil poprvé. Turecký prezident Recep Tayyit Erdogan ve středu naznačil, že Turecko bude asi usilovat o jaderné zbraně, kdy jeho komentářům budou určitě ve Washingtonu věnovat pozornost, když zrovna v tomto okamžiku tento nejkontroverznější člen NATO usilovně nasazuje ruské protiletecké systémy S-400.

Během televizního projevu, v němž zlořečil svým rivalům a umírněným uvnitř své vlastní strany Spravedlnosti a rozvoje (AKP), Erdogan řekl: „Oni řeknou, vždyť my si přeci střely s jadernými hlavicemi dovolit nemůžeme, i když je leckdo má. To je ale pro mě nepřijatelné,“ řekl podle tureckých Ahval news.

„To já neakceptuji,“ řekl. „USA je mají, Rusko je má. Všechny rozvinuté země je mají.“

Poukazoval na to, jak byly Turecku v minulosti spojeneckými zeměmi nespravedlivě upírány zbraňové obchody, což vedlo Turecko k jeho vynalézavosti při výrobě svých vlastních zbraní.

Erdogan rovněž údajně při svém projevu poukazoval na izraelský ‚neoficiání‘, nepřiznávaný jaderný arzenál, kdy říkal, protože když má jaderné zbraně Izrael, tak „jsou pro všechny nedotknutelní.“

Turecko je signatářem Smlouvy o nešíření jaderných zbraní z roku 1980 a dále podepsalo Dohodu o úplném zákazu jaderných testů, která zakazuje všechny jaderné testy k jakýmkoliv účelům.

Jeho komentáře byly součástí širší tématiky útočící na „rebely“ uvnitř jeho strany AKP, kteří možná prý usilují o založení nových politických stran k „oslabení“ a rozdělení národa.

Erdogan ohledně hluboce kontroverzního prvního kola nákupu součástí systému S-400, kdy druhá dodávka údajně už probíhá, řekl: „To samozřejmě našemu obrannému systému dodá úplně jinou sílu. Vše, co jsme v minulých 18 letech dělali, bylo pro Turecký lid.“

Je ironií, že v minulosti se za Erdoganem táhla historie odsuzování jaderně vyzbrojených zemí, že svými mocnými zbraněmi nepatřičně „ohrožují svět.“ Poslední takové poznámky pronesl v reakci na stažení Bílého domu z Íránské jaderné dohody v květnu 2018.

„Těmi, co teď ohrožují svět, jsou ti, co mají přes 15 000 jaderných hlavic,“ řekl v té době. Velká většina atomovek na světě patří Rusku a Spojeným státům.

V posledních letech přicházely od tureckých žurnalistů zprávy, i když neověřené, tvrdící, že Erdogan se už nějakou dobu snaží turecký zbraňový arzenál o jadernou výzbroj rozšířit.

Image via Express UK

by Tyler Durden

Wed, 09/04/2019 – 13:39

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-09-04/erdogan-stuns-saying-turkey-may-need-nuclear-weapons

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na