Erdogan Řecku hrozí ‚odpovědí, jakou si zaslouží‘

Mezinárodní konflikty, NWO

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se zařekl, že ve Středozemním moři Řecku odpoví tak, jak si zaslouží, když prohlásil, že jak Řecko, tak Kypr se dopustily porušení slibů, daných při nedávných jednáních.

Komentáře prezidenta Erdogana přichází spolu s tím, jak bylo průzkumné plavidlo Oruc Reis opět vysláno k plavbě do Východního Středozemního moře, aby provádělo seismický výzkum potenciálních přírodních zdrojů, což je krok, který už letos vyvolal rostoucí napětí mezi Tureckem a Řeckem.

„Náš Oruc Reis se vrátil ke svým povinnostem ve Středomoří,“ řekl podle Kathimerini Erdogan.

„Budeme vůči Řecku a řeckým správcům Kypru pokračovat v takových reakcích, jaké si na tomto poli zaslouží, když nedodržují své sliby dané během rozhovorů v EU a na platformě NATO,“ dodal turecký prezident.

Podle řeckých novin turecký vůdce neuvedl žádná fakta o tom, jaké ty údajné sliby mohly být, kritizoval ale řeckou vládu za nedávné vojenské cvičení v Egejském moři, které bylo v souběhu s tureckým svátkem.

Erdogan opět zmínil nedávné otevření pláží ve sporné oblasti Kypru v oblasti Varosha v jižní Famagustě. Ty byli opuštěné od turecké invaze na tento ostrov v roce 1974.

„Plotu zbavený region Varosha patří Turkům ze severního Kypru. To by mělo být takto známo,“ řekl Erdogan.

Otevření této oblasti, do turecké invaze populární turistické destinace, kritizovalo Řecko, Evropská unie a Rusko, které říkaly, že tento krok je neakceptovatelný. I pro-turecký severokyperský vůdce Mustafa Akinci tento krok prohlásil za chybu.

Tyto hrozby přichází od prezidenta Erdogana v době, kdy napětí mezi Tureckem a Řeckem zůstává kvůli tureckým aktivitám ve Středomoří vysoké, ale Turecko hrozí, že zase pošle na řecké hranice migranty.

V březnu slíbil turecký ministr vnitra Süleyman Soylu, že migranti se na hranici vrátí, jakmile pandemie koronaviru skončí.

Minulý měsíc publikovala řecká média fotky údajně ukazující turecké úřady severní hranici na Evros, jak migrantům pomáhají přejít do Řecka.

OZAN KOSE/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

15 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/15/erdogan-threatens-greece-response-they-deserve/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments