Egyptský prezident Sisi navštívil letiště u libyjské hranice a hrozí intervencí na podporu Haftara

POLITIKA, Světová

Egyptská média publikovala video egyptského prezidenta Abdel-Fattah El-Sisiho na inspekci letectva při návštěvě západního vojenského okruhu.

Sisi údajně na letectvo naléhal, aby se plně připravilo k realizaci jakékoliv mise na ochranu Egypta, ať už uvnitř jeho hranic nebo za jeho hranicemi, v okamžiku, kdy pohrozil egyptskou vojenskou intervencí do Libye na pomoc Haftarových sil.

Vyjádřil svoji radost nad inspekcí západního vojenského okruhu kvůli efektivnosti egyptských ozbrojených sil.

Regionální zprávy říkají, že Sisi chce zastavit postup Tripoliských GNA proti ustupujícím Haftarovým silám:

V sobotu Sisi řekl, že Egypt do Libye intervenovat nechce a obecně upřednostňuje politické řešení, dodal ale, že „teď je situace odlišná. Jestli si někteří lidé myslí, že mohou překročit frontovou linii Sirte-Jufra, tak pro nás to je červená linie,“ řekl před audiencí s účastí některých libyjských kmenových vůdců.

Návštěva prezidenta Sisiho na základně u libyjské hranice byla u vojenského letectva nejspíš jako ukázka síly pro Tripolis:

Sisi zdůraznil, že „Egyptská armáda je připravena, bude-li to nezbytné, splnit jakékoliv úkoly zde nebo kdekoliv jinde.“

„Pokud přijde Libyjský lid a požádá nás o intervenci, tak to bude signál světu, že Egypt a Libye jsou jednou zemí s jedním zájmem,“ dodal.

Náhledový obrázek: Egyptský president, Abdel Fatah al-Sisi, vpravo, při schůzce s libyjským válečným lordem Khalifa Haftarem, vlevo, v Káhiře roku 2019. Zdroj: AFP via Getty

by Tyler Durden

Sun, 06/21/2020 – 08:10

Via AlMasdarNews.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/egypts-sisi-visits-airbase-near-libyan-border-threatens-intervention-backing-haftar

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments