Drtivé odmítnutí! Německé město sestřelilo plánovaný větrný park 269:11 hlasům

Globální oteplování, NWO

Větrné turbíny vítají jen jejich developeři a provozovatelé, němečtí občané je už dávno nevítají. Foto: Pierre Gosselin

Větrná energetika na pevnině v Německu už dávno ztratila svoji atraktivitu jako „čistý“ způsob výroby elektřiny.

Protlačovatelé zelené energie si v současnosti vynucují značné omezení restrikcí proti stavbě větrných parků a nechtějí slyšet žádné námitky od zpovykaných místních občanů. Ale odpor k takovým projektům už nabývá ohromných proporcí.

Lidé po celé zemi si už začínají uvědomovat, že ač vyprodukované elektřina z větru je bez emisí CO2, tak ohromné dopady na životní prostředí od takových monstrózních průmyslových rachotin, které mají na krajinu, životní prostředí v regionu a veřejné zdraví za to nestojí.

Místní občané odmítají plánovaný větrný park

Dnes tu máme zase další důrazný příklad toho, jak jsou větrné projekty plánované u všeobecně odmítané.

Podle zpráv deníku Nordwest Zeitung (NWZ) u severoněmeckého města Ovelgönnes odstřelili občané plány na postavení větrného parku skládajícího se ze čtyř 200 metrů vysokých větrných turbín Vesta 126, každá o jmenovitém výkonu 3-45 MW.

Generátorová věž byla plánovaná s výškou 137 metrů, vrchol lopatky pak skoro 200 metrů.

Místní občané se v polovině ledna shromáždili na informativní večer zaměřený na vysvětlení, o čem ten projekt je. Ale jak referoval NWZ, prosazovatelé projektu narazili na „tvrdý odpor“ k jejich plánům. Článek to informační shromáždění popisoval jako „nabité emocemi.“

Jeden místní obyvatel tvrdil: „Tady se klade osobní snaha o zisk nad obecné blaho.“ Další obyvatel příznivce projektu obvinil z „ohrožování veřejného zdraví.“

Pouze 600 metrový odstup

Předběžný plán stavitele větrných parků Windstrom ukazoval, že ty turbíny by byly pouhých 600 metrů od nejbližších domů a pouze 1000 metrů od městečka Großenmeer východně od navrhovaného parku.

Obrázek: Windstrom

Odmítnuto 269:11 hlasy

Podle zpráv Nordwest Zeitung (NWZ) hlasování o projektu proběhlo tento týden. Výsledek byl drtivý: jen 11 (4%) hlasů byl ve prospěch parku proti 269 (94%) proti.

By P Gosselin on 7. March 2020

—————————————————————————
Hat-tip: Jens Schluter at FaceBook

Zdroj: https://notrickszone.com/2020/03/07/overwhelming-rejection-german-community-shoots-down-planned-wind-park-by-vote-of-269-11/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments