Dotaceroku.cz – vyhrává ta nejabsurdnější!

Nezařazené

Reformy.cz o.s. přihlásily svoje plánované internetové projekty volebnipas.czdotaceroku.cz a konexe.info do programu ReStart Česko. ReStart Česko je nový program realizovaný Sdružením VIA ve spolupráci s americkou neziskovou organizací TechSoup Global díky němuž můžeme získat technickou i finanční podporu pro naše online projekty (grant až 100 000 Kč).

Díky hlasování naších čtenářů postoupil projekt do dalšího kola programu. Všem děkujeme za podporu a držte nám palce v dalších kolech.

Stát, případně Evropská Unie vynakládá ročně desítky miliard korun na dotování různých projektů. Zprávy nás zaplavují stovkami případů zneužití dotací jejich příjemci. Není den, aby některý z úředníků nebyl žalován za manipulaci dotačního programu, ať už v rámci EU nebo ČR. Mnohdy se stává, že ačkoliv byla dotace zcela legálně zpracována úředníky, tak se vybuduje něco naprosto absurdního jako například rozhledny, ze kterých není rozhled (http://goo.gl/ZjC0V). Člověk se až pozastavuje nad tím, že Andrej Babiš, třetí nejbohatší člověk v ČR, dostal dotaci ve výši 50 mil. Kč na stavbu soukromé farmy (http://goo.gl/gecVE). Mnohdy se zcela zapomíná na to, že na všechny tyto projekty musel stát od daňových poplatníků tyto peníze vybrat prostřednictvím daní. Na našich internetových stránkách pravidelně publikujeme články o těchto dotaci, ale ucelená aplikace, které by se věnovala pouze tomuto tématu na internetu určitě chybí.
Účelem Dotaceroku.cz bude na tyto projekty upozorňovat a popularizovat je. Kdokoliv bude moci přihlásit do aplikace novou absurdní dotaci. Během celého roku potom bude probíhat hlasování, ve kterém bude moci veřejnost hlasovat pro tu nejabsurdnější. První tři místa každý rok obdrží od naší organizace certifikát (podobně jako se třeba rozdávají Big Brother Awards).
Doufáme, že se podaří vytvořit obecný systém a web bude možné po menších úpravách aplikovat na obdobný projekt, který bude každý rok vyhodnocovat ten nejzbytečnější státní úřad.

Pokud se Vám projekt naší organizace líbí zvažte také alternativní  možnosti podpory našich aktivit.

Vít Jedlička, předseda Reformy.cz o.s.

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments