Dotace z EU: Rychle a zběsile

Nezařazené

Ministrině Jourová, causou „Budišov“ zocelená a bývalým premiérem Rokko Šuplíkem vyučená „nepostradatelná odbornice“ přes průtok financí českým dotačním penězovodem, sdělila národu katastrofickou vizi. Představte si, že se nám nejspíše nepodaří, nedej Brusel,  naházet do hajzlu úplně všechny peníze, které nám soudruzi v EU natiskli k utužení vzájemné hospodářské pomoci.

Prý máme hrozivé zpoždění v čerpání a hlavní evropští dobroserové nemají na naše vrtochy ani formuláře, ani tabulky a ani trpělivost. Tolik se snaží pomáhat rozvíjet civilizaci na komunistickém nekulturním zaostalém východě, tolik se snaží, abychom konečně slezli z těch ztrouchnivělých větví a my se ani nedokážeme v řádném čase domluvit, kdo to tady nakonec rozkrade.

Tak takhle by to nešlo. Dobro se musí konat dle norem, ať je již určeno pro kohokoliv. Bankovní rotačky jedou na plný plyn, úředníky pálí prsty, razítka i kapsy, ovčanstvo chce vidět nové krásné cyklostezky, aquaparky, kruhové objezdy a i president s nejvyšším finančním mágem chtějí rozhazovat investice až se bude z HDP kouřit. Ani „ojro“ nazmar!

Musíme tedy čerpat za každou cenu. Ať to stojí, co to stojí.  Rychle vymyslet hromady hovadin, vyplnit tuny lejster, obtelefonovat kámoše, zběsile předstírat budování šťastných zítřků. Jaký to má smysl, komu to opravdu prospěje či za co se to bude kofinancovat momentálně není důležité. Smečka politických podnikatelů slintá jak Pavlovovi psi a těší se na vydatnou hostinu. Druhá smečka, v teplých křeslech státní správy, pak pomalu připravuje krabice od vína na „financování volebních kampaní“. Zaběhnuté pořádky si rozvracet nedáme.

Je tedy vidět nebývalá nervozita na tvářích současných vládnoucích růstotvůrců, je slyšet afektovaná hysterie rozmazlených dětí, kterým berou oblíbenou hračku. Tolik si zakládají na dokonale fungujícím socialistickém systému okrádání produktivního obyvatelstva, přerozdělování pod pláštíkem páchání všeobecného dobra i sociálních jistot a propagandou pokrytém šedém korupčním odklánění, který dokázali vsugerovat občanům jako jediný správný společenský konsensus, že jakákoliv malá chybička v tomto rudém Matrixu, jako například, že zdroje najednou nejsou, jim činí docela zásadní problém.

Od nástupu vlády Bohuslava Sobotky, řízené Andrejem Neburešem, v podstatě neslyšíme nic jiného než jak budeme čerpat evropské peníze, kolik jich tam pro nás leží připravených, kolik by nám jich nemuseli poslat, jak potřebujeme investovat, budovat tu páteřní dálniční síť a jak to Kalousek všechno podělal i dopředu. Slovo dotace nahradilo v mluvě našich vládních paňáců slovo práce a nikdo jim zřejmě nevysvětlí, že přehazováním peněz z jedné hromady na druhou, když se ještě během přehozu třetina ztratí, se žádná lepší a prosperující budoucnost vybudovat jaksi nedá. Obávám se však, že oni to také dobře vědí.

Vláda, pro kterou je prioritou dotační politika, jak nám současná koalice dnes a denně předvádí ve všech médiích a podniká veškeré související kroky, je stejné zlo jako dotace samé. Likviduje volný trh, ničí svobodné podnikání, podporuje korupční systém, okrádá obyvatelstvo a vede nás přímou cestou do pekel. Líp nebude, zapomeňte! 

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Karel Kříž vyšlo na:

Dotace z EU: Rychle a zběsile

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments