Domácí pejsek v Hong Kongu otestován jako pozitivní na koronavirus

TECHNOLOGIE

Pacientka s koronavirem z Hong Kongu zjistila, že i její domácí pejsek má „nízkou úroveň“ nákazy tímto virem, potvrdily v pátek místní úřady.

Pes byl otestování na koronavirus jako „slabě pozitivní“, uvedlo v prohlášení ministerstvo zemědělství a rybářství tohoto městského státu, aniž by poskytlo další podrobnosti.

Úřady provedou další testování, aby potvrdily, zda byl pes touto chorobou opravdu infikován, nebo to byl důsledek zamoření prostředí, v jeho ústech a nose.

Pokud by se to potvrdilo, byl by tento pes prvním případem domácího mazlíčka, který koronavirus chytil během této globální epidemie, která v prosinci vypukla v centrální Číně a po celé planetě už infikovala přes 83 000 lidí.

Pejska ve středu odebrali z domova majitelky, neboť této ženě tuto nákazu diagnostikovali a umístili ji do nemocniční izolačního oddělení, hlásí AFP.

Pes nese náustek v parku Jiang Tan ve Wuhanu v provincii Hubei v Číně. Lety, vlaky a veřejná doprava včetně autobusů, metra a převozních služeb zůstává uzavřená.  (Photo by Getty Images)

Bude teď bedlivě monitorován a podstoupí další testy, aby se potvrdilo, zda ten virus opravdu má, nebo „zda jde jen o důsledek kontaminace prostředí v ústech a v nose psa,“ uvedlo ministerstvo.

Pes bude zadržován, dokud se nevrátí negativní výsledek.

Pes je v karanténě v zařízení pro zvířata, uvedla vláda Hong Kongu. Ministerstvo dalo důrazné doporučení, aby se domácí mazlíčci potvrzených pacientů s tímto virem umístili do karantény.

Jak Breitbart News referovaly už minulý měsíc, tak čínští epidemiologové varovali, že koronavirus se neomezuje na přenos jen mezi lidmi.

Dr. Li Lanjuan z čínské národní zdravotní komise dala jasně najevo, že přenosem tohoto viru jsou obecně ohroženi všichni savci.

„Pokud jsou domácí mazlíčci v kontaktu s infikovanou osobou, mají šanci se nakazit. Je třeba je následně izolovat. Kromě lidí bychom měli být opatrní i na ostatní savce, zvláště domácí mazlíčky,“ řekla čínské Centrální televizi (CCTV).

Čínské mediální kanály a Světová zdravotnická organizace už předtím referovaly o přenosech mezi lidmi a jejich mazlíčky jako teoreticky možném přenosu, a tak tomu bylo až dosud.

NOEL CELIS/AFP via Getty

SIMON KENT

28 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/asia/2020/02/28/pet-dog-in-hong-kong-tests-positive-for-coronavirus/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav
5 měsíců před

Nedávno jsem se s jedním pitomcem co má 2 psy hádal o tom, že i jeho mohou nakazit koronavirem jeho psi a tady zjišťuji, že jsem měl pravdu. Co chcete po debilních a fanatických pejskařích když jim to fašistický režim v ČR nezakazuje !!!

mujkontakt
5 měsíců před

Blbost