Do roku 2019 si Mark Zuckerberg předsevzal na Facebooku více cenzurovat konzervativce

TECHNOLOGIE

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg učinil své novoroční předsevzetí pro rok 2019, jak bude na své platformě pokračovat v censuře nezávislých a konzervativních publicistů.

V blogu vystaveném na Facebooku slíbil Zuck rozdrtit „vměšování do voleb“ a „šíření nenávistné mluvy“ – aniž by něco z toho definoval.

Breitbart.com hlásí:

Zuckerberg zopakoval své předchozí výzvy k potlačení „senzacechtivosti a dezinformací“ a k „odstranění obsahu spojeného s terorismem,“ což jsou výrazy, které nedefinoval. Rovněž slíbil prosazovat „zprávy z věrohodných zdrojů,“ které také neuvedl.

„Uzavřeli jsme partnerství s ověřovateli faktů ve všech zemích světa, aby identifikovali dezinformace a omezili jejich šíření,“ napsal Zuckerberg. Ty „ověřovatele faktů“, s nimiž se sdružil, neuvedl ani nevysvětlil metodiku za jejich výběrem.

Zuckerberg se ve svém příspěvku vyhnul jakýmkoliv zmínkám o svobodě slova, projevu nebo o Prvním ústavním dodatku.

Tento týden ale unikla 1400 stránková sada vnitřních směrnic Facebooku pro politickou cenzuru.

Breitbart News hlásil:

Šéf-inženýrka Newsfeedu Sara Su tento proces komentovala konstatováním: „Není naší starostí napravovat lidem mluvu, chceme ale na své platformě vynutit standardy naší komunity. Když jste v našich komunitách, tak od vás chceme, abyste zajistili vyváženost mezi svobodou projevu a bezpečností.“ Šéfová globální politické správy Facebooku Monika Bickert konstatovala, že Facebook se zaměřuje na „prevenci ubližování“ a věří, že v tomto svém úsilí byli zatím úspěšní.

Zuckerberg to uzavřel: „Jsem hrdý na pokrok, jakého jsme dosáhli.“

Když provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg v září vypovídala před Senátní zpravodajskou komisí, tak řekla, že tato společnost v boji proti tomu, co popisovala jako šíření „dezinformací“ na digitální platformě její společnosti, bude předkládat „alternativní fakta“.

Současná tržní kapitalizace Facebooku je podle publikace v tomto článku 382,78 miliardy $, což ji řadí mezi deset vrcholně ceněných světových společností.

January 3, 2019 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/mark-zuckerberg-2019-resolution-conservative-censorship-facebook/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments