Do Itálie během jediného týdne připlulo odhadem 11 000 migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Itálie v posledních týdnech zažila příval příchodů migrantů, kdy v uplynulém týdnu jich dorazilo až 11 000, přičemž polovina vyplula z Tuniska.

Italské ministerstvo vnitra tento týden vydalo prohlášení, v němž praví: „Během velice krátké doby se zněkolikanásobilo autonomní vyloďování na italském pobřeží.“

Italský ministr zahraničí Luigi Di Maio se uchýlil k výzvě Evropské unii, aby mu pomohla, s tvrzením tento blok „musí daný problém okamžitě řešit“ a pracovat na redistribuci příchozích migrantů. Di Maio se rovněž zmínil o zdravotních rizicích kvůli potenciálnímu šíření wuhanského koronaviru, hlásí Le Figaro.

Z 11 000 migrantů, kteří do Itálie dorazili minulý týden, jich spousta dorazila na maličkých člunech. Asi polovina z nich z Tuniska, většina z nich tuniských občanů.

Pro ty, kdo přichází z Tuniska, je častým cílem italský ostrov Lampedusa, tj. část Itálie nejbližší severoafrickému pobřeží. Jen v úterý v noci na tento ostrov dorazilo 300 migrantů ve 13 malých člunech.

Příval nově příchozích vedl k ohromnému přeplnění zařízení příjmu migrantů na Lampeduse, které je navrženo, aby najednou pobralo 95 migrantů a v současnosti jich má kolem 1 000.

V červenci obyvatelé Lampedusy uspořádali své vlastní referendum a s drtivou většinou odhlasovali uzavření přijímacího centra migrantů, kdy přes 900 hlasovalo pro toto opatření a jen čtyři hlasovali proti němu.

„Lampedusa byla po 30 let za neustálého porušování nejpodstatnějších práv obyvatelstva i imigrantů zneužívána jako migrační platforma pod vojenskou správou,“ uvedla komise ostrovanů. „A to vše s účastí místní správy v tomto spolčení jakožto kompliců za využití strategie morálního a ekonomického vydírání na úkor místního obyvatelstva,“ dodali.

ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

1 Aug 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/08/01/estimated-11000-migrants-arrive-italy-single-week/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments