Dnešní obětí uříznutí hlavy v Paříži byl prý učitel, který při hodinách svobody projevu ukazoval karikatury Mohammeda

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Francouzská proti-teroristická policie vyšetřuje uříznutí hlavy provedené v pátek večer mužem, který přitom údajně vykřikoval „Allah Akbar“.

Aktuální zprávy Reuters hlásí, že svědkové slyšeli, jak útočník při napadení vykřikuje „Allah Akbar,“ běžně překládané jako „Bůh je veliký“ nebo i „můj Bůh je největší“. Zpráva uvádí, že policie tato tvrzení ‚ověřuje‘.

Původní zprávu si přečtěte níže:

V severozápadním pařížském předměstí Éragny Val-d’Osie byl nalezen v pátek odpoledne muž s uříznutou hlavou poté, co policejní hlídka zneškodnila muže třímajícího nůž. Největší francouzské noviny Le Figaro hlásí, že policisté muži nařídili, aby své zbraně odhodil, a když neuposlechl a agresivně je napadl, tak ho zastřelili.

Krátce poté policisté našli tělo s uříznutou hlavou, hlásí tento list. Protože podezřelý na sobě měl výbušnou vestu, nemohli se policisté dostat k tělu okamžitě dostat a na scénu byli povoláni pyrotechnici.

Různé zprávy ve Francouzských médiích tvrdí, že podezřelý u sebe navíc měl odpalovací pás, nůž, pistoli nebo obojí. Není jasné, v jakém okamžiku k původnímu zavraždění došlo, ale podle zpráv to vypadá, že uplynulo dost času, neboť vrah nahrál obrázek té vraždy na svůj twitterový účet. Ač byl účet okamžitě Twitterem smazán, tak screenshoty původního příspěvku už vystavili jinde a francouzská média o nich referují.

Jedna z citací twitterových komentářů údajného vraha uvádí jako: „Ó Macrone, vůdče nevěřících, popravil jsem jednoho z tvých pekelných poskoků, kteří se opovážili znevažovat Mohammeda.“

Francouzská národní proti-teroristická policie to vyšetřuje, kdy ta má vyšetřovat „vraždy spojené s prováděním terorismu.“

Actu 17, nový web s vazbami na francouzské bezpečnostní složky, a celoevropská rádiová síť Europe 1 hlásí, že obětí utnutí hlavy byl učitel, který během vyučování ukazoval karikatury Mohammeda a že to by mohlo být motivací této vraždy. Pařížské noviny Le Parisien se uchýlili dále k tvrzení, že podle zdrojů byla oběť učitelem dějepisu, a ty karikatury ukazoval jako součást výuky o svobodě vyjadřování.

Útoky kvůli karikaturám Mohammeda v Evropě By Jack Montgomery

Toto zdaleka není první útok násilného extremismu kvůli existenci karikatur vyobrazujících Mohammeda. Radikální islámští teroristé v roce 2015 v kanceláři satirického magazínu Charlie Hebdo zmasakroval v Paříži 12 lidí včetně policisty pro policejní ochranu a pracovníků údržby budovy, a to kvůli publikaci nelichotivých karikatur tohoto islámského proroka.

Ještě minulý měsíc pákistánský migrant sekáčkem na maso před touto kanceláří, dlouho už přeživším personálem Charlie Hebdo opuštěné, ošklivě zranil dva lidi, aby rozvrátil soudní proces s různými lidmi, co byli do toho útoku roku 2015 zapojeni, i do s ním spojeného obléhání košer obchodu.

Západní země rovněž zažili šířící se nepokoje, když dánský mediální kanál Jyllands-Posten v roce 2005 publikoval obrázky Mohammeda, kdy ty obrázky ze solidarity přetiskl i Charlie Hebdo.

Getty Images

OLIVER JJ LANE

16 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/16/paris-terror-attack-teacher-decapitated-over-mohammed-cartoons/

Sdílejte přátelům

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments