Dnešní EU už svobodu nepodporuje, tvrdí Klaus

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

EU postupuje po špatné cestě, po takové, která nepovede ani k demokracii, ani k přátelské spolupráci mezi evropskými zeměmi, říká bývalý český prezident Klaus.

Bývalý český prezident Václav Klaus v proslovu před politiky z německé strany Alternativa pro Německo (AfD) řekl, že dnešní Evropská unie postupuje po špatné cestě, která nepovede ani k demokracii, ani k přátelské spolupráci mezi evropskými zeměmi.

„Jak všichni víme, Německo za pár hodin převezme předsednictví Rady Evropské unie. To ale bude jen formální záležitost. Lidé v jiných, zvláště v menších členských státech EU, to totiž vnímají tak, že Německo si drží předsednictví pořád,“ řekl s poukazem na to, že když jde o to, co z EU vypadne, je Německo neoficiálním tvůrcem těchto rozhodnutí.

Takže podle Klause není žádný důvod oslavovat oficiální převzetí předsednictví Německem.

Když tento 79letý bývalý český prezident komentoval současný stav EU, tak kritizoval plán na ekonomické zotavení za 750 miliard euro, který navrhla Evropská komise. Klaus varoval, že tato strategie, která zahrnuje společnou odpovědnost za záruky za peníze půjčené na finančních trzích, je jasnou hrozbou existenci národních států v Evropě i současnému modelu evropské integrace. Rovněž věří, že tato pandemie je jen záminkou pro vynucení tohoto plánu a ten má vést k ještě větší unifikaci Evropy.

Kromě plánů EU kritizoval Klaus i multikulturalismus, feminismus a globalismus. Spolu s tím odsuzoval i radikální změny, které se objevily během pandemie.

„To, co jsme zažívali v posledních týdnech, je přepisováním historie a ničení pomníků a soch významných osobností našich národů je tichou revolucí, která nás zničí. Věřím, že vy v AfD o tom všem všichni dobře víte a možná ještě lépe,“ řekl.

Klaus je častým hostem strany AfD, která se zaměřuje hlavně na anti-imigrační politiky. Tato strana se během posledních pěti let stala členem jak německého Spolkového sněmu, tak i členem parlamentů ve všech 16 spolkových zemích.

July 02, 2020

editor: remix news

author: Echo24, Czech News Agency

via: echo24.cz

Náhledový obrázek: Bývalý český prezident Václav Klaus promlouvá v CATO Institutu ve Washingtonu, v pondělí 11. března 2013. (AP Photo/Susan Walsh)

Zdroj: https://rmx.news/article/article/klaus-todays-eu-does-not-support-freedom

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments