Dnes se o ESM (eurovalu) hlasuje na Slovensku, komentuje Jozef Kollár

Nezařazené

“Hlavně ať nepřekáží.” Těmito slovy ukončil svůj článek ve včerejších Hospodářských novinách pisatel, který se podepsal jako “Autor je předseda vlády SR”.

Róbert Fico se obul do SaS za jejich kritický názor na aktuální dění v eurozóně. Různost názorů liberálům nikdy nepřekážela. Je skutečností, že vláda Roberta Fica si klidně zpřeláme nohy, jenom aby schválila trvalý euroval (ESM). A nejen to. Ideologové Smeru stále hlasitěji deklarují, že budou podporovat vše, s čím přijde socialista Holland a Evropská komise. Že budou podporovat společné evropské dluhopisy. Že budou podporovat fiskální unii, společné evropské daně, společného evropského ministra financí. Že budou podporovat i politickou integraci Evropy.Zvládnou určitě i vstup Slovenska do Svazu evropských postdemokratických republik.

I když Ústava SR si v případě vstupu Slovenska do jiného státního svazku vyžaduje referendum, nový prezident by určitě zvládl pořešit i tuto překážku (schválně jsem nepoužil slovo vyřešit). V krajním případě by takovou překážku také odstranil z cesty. Jen aby nepřekážela.

Socialisté ze Smeru jsou skuteční sabotéři slovenské suverenity. Hlasováním pro trvalý euroval (ESM), podepíší závazky Slovenska v hodnotě téměř 6 miliard eur. Téměř 8 miliard eur již podepsali na podzim loňského roku. Spolu s nimi to udělali také poslanci z SDKÚ, Mostu a KDH. Na toto břemeno se jednou budou ptát naše děti a vnuci.

Zpět k předsedovi vlády a k jeho zvláštní osobní integritě. V Bruselu servilní a doma odvážný.Ti, co mají jiný názor (SaS) třeba odstranit z cesty. Hlavně ať nepřekážejí. Nebo je to jen projev nervozity? Že by ho hryzalo svědomí ze zítřejšího hlasování, které bude jedním s nejklíčovějších v novodobých dějinách Slovenska?

Říci kritikům, aby nepřekáželi, si nedovolila ani německá kancléřka Merkelová, když se na ni obrátilo otevřeným dopisem 40 osobností, převážně z oblasti vědy. Bližší viz zde . No ale mravy socialistů (obzvlášť pokud získají absolutní moc) jsou jiné. Takové naše, Karpatsko-demokratické.

Vyzývám kolegy, aby při ratifikaci smlouvy o trvalém eurovale (ESM) hlasovali tak, aby se ráno mohli bez výčitek podívat do zrcadla. A aby se jednou mohli podívat i do tváře svých dětí a vnoučat. Hlasují primárně o nich.

Jozef Kollár, team lídr SaS pro finance, byl hostem Klubu Reformy.cz, vyšlo na hnonline.sk

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments