Digitální měny by mohly ohrozit geopolitickou moc USA, varuje JPMorgan

Mezinárodní konflikty, NWO

 „Neexistuje žádná jiná země, která by mohla více ztratit díky rozvratnému potenciálu digitálních měn než Spojené státy.“

Toto chmurné varování pochází od analytiků největší americké banky JPMorgan Chase z jejich nové zprávy, o které 22. května referovaly i Bloomberg  News.

Autoři zprávy – mezi nimi šéf strategie pro úroky u derivátů v USA Josh Younger a šéf-ekonom pro USA Michael Feroli – píší:

„Točí se to primárně kolem dolarové hegemonie USA. Vydávání globální rezervní měny a globálního média směny pro mezinárodní obchod v komoditách, zboží a službách přináší nesmírné výhody.“

Křehčí linky v globálním dolarovém systému

Ač tito analytici nepředjímají, že by dolar někdy brzy přišel o svůj status globální rezervní měny, tak poukazují na určité slabší linky v této měnové dominanci –  včetně vyrovnávání obchodů a systému zpráv SWIFT.

SWIFT představuje zvláště klíčovou páku pro uvalování sankcí na íránský režim, když postupuje v souladu s administrativou USA a od roku 2018 suspenduje přístup pro íránské banky. To vyvolalo napětí s Evropským blokem, jehož ministři financí se pokoušeli – a nakonec neuspěli – z těchto restrikcí vyjmout síť přeshraničních plateb. Někteří navrhovali suspendování SWIFT pro porušování práva Evropské unie.

Pokud by země uměly obejít SWIFT, tak JPMorgan upozorňuje, že Spojené státy by se ocitly v pozici s menší schopností dosahovat svých geopolitických strategických cílů, neboť v tom zčásti spoléhají na globální dominanci zelených bankovek.

Analýza říká, že rozběhnutí iniciativy v digitálních měnách je pro USA klíčové

Zvláště pro USA, zdůrazňuje tato banka, jdou „digitální měny cvičením rizikového managementu geopolitických hrozeb.“

Zvládání tohoto rizika by však vyžadovalo zbavit se komponent digitálních měn. Analýza praví:

„Nabídnutí řešení přeshraničních plateb postavené na digitálním dolaru, zvláště pokud by to bylo konstruováno tak, aby to bylo minimálně rozvratné pro strukturu domácího finančního systému, by bylo velice skromnou investicí do ochrany klíčových prostředků projekce síly do globální ekonomiky.“

Cointelegraph už předtím referoval o podobných názorech zastávaných Judy Shelton, jednou z prezidentem Donaldem Trumpem jmenovaných do rady guvernérů Federálních rezerv USA.

Shelton pro budoucnost prosazovala digitální dolar s potenciálem pomoci s „celosvětovým udržením nadřazeného postavení dolaru“ a vyjádřila se, že USA „budou nuceny tohle promyslet.“

Náhledový obrázek díky CoinTelegraph

by Tyler Durden

Fri, 05/22/2020 – 11:40

Authored by Marie Huillet via CoinTelegraph.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/crypto/digital-currencies-could-threaten-us-geopolitical-power-warns-jpmorgan

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments