Devět senátorů z Hnutí pěti hvězd je prý nachystáno říci nové koalici ne

Evropská Unie, POLITIKA

Nejméně devět senátorů z Hnutí pěti hvězd (M5S) je nachystáno odmítnout koalici s Demokratickou stranou (PD) levicového establishmentu.

Politik Ligy a místo-tajemník strany Andrea Crippa tvrdí, že senátoři M5S ho oslovují a říkají mu, že nepodpoří navrhovanou koalici s PD, která už oznámila, že má v úmyslu zrušit politiky proti masové migraci zavedené Salvinim, hlásí Il Giornale.

„V posledních hodinách to bylo nejméně devět senátorů M5S, kteří mi volali, že jsou ochotni nehlasovat pro důvěru takové vládě,“ jakou navrhl ministerský předseda Conte, řekl Crippa italským médiím.

Crippa se o těchto senátorech vyjádřil, že jsou z jižní Itálie stejně jako ze střední a severní Itálie a řekl, že tito senátoři by rádi požádali, aby v příštích italských národních volbách mohli kandidovat za Ligu.

K tomuto odporu vůči vedení strany, které se spolčuje s establishmentem, dochází poté, co Il Giornale o víkend referoval, že řada senátorů M5S má obavy, že kdyby hlasovali pro nově navrhovanou koalici, tak přijdou ve volbách o senátorská křesla.

Většina toho odporu vůči nové koalici přichází kvůli požadavku PD, aby se zrušily politiky proti masové migraci Mattea Salviniho a znovu se pro neziskovky s přívozy migrantů otevřely přístavy, což je ovšem krok, proti kterému vystupuje i vůdce M5S Luigi Di Maio.

Vůdce PD Nicola Zingaretti během víkendu řekl, že je třeba, aby nová koalice provedla ve věci migrace radiální změnu, kdy tvrdil: „To, co se v těchto hodinách děje ve Středomoří, kdy na našem pobřeží pořád přistávají a u nás přitom platí ty nelidské zákazy, to jen potvrzuje, že imigrační politiky několika posledních měsíců nevyřešily vůbec nic.“

M5S se se chystá, že v úterý provede své vnitřní hlasování pomocí „Rouseauovy platformy“, aby zjistila, zda členstvo podporuje spojení s PD náležející k levici establishmentu, aby s ní zformovali novou vládu.

Pokud toto hlasování nevyjde, bude ministerský předseda Giuseppe Conte nucen vrátit se k italskému prezidentovi Sergio Matarellovi, a pak by mohlo dojít k vypsání nových voleb.

MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Sep 2019

Další články k tématu:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/03/nine-five-star-movement-senators-ready-say-no-coalition-deal/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na