DEMONSTRACE JIŽ TUTO STŘEDU: Jde o našich 90 miliard Kč

Nezařazené

Již tuto středu 14.12.2011 od 18h pořádáme narychlo svolanou demonstraci proti poslání 90 miliard Mezinárodnímu měnovému fondu pro „pomoc státům eurozóny“.

Premiér Nečas se minulý týden (8.12. a 9.12.) zúčastnil zasedání Evropské rady v Bruselu. Mezi závěry bruselských jednání je vytvoření „balíčku“ cca 200 mld. euro, kterými se prostřednictvím MMF mají státy Evropské unie podílet na „pomoci“ krachujícím zemím eurozóny. Na Českou republiku vyšel podíl ve výši cca 3,5 miliardy eur, tedy cca 90 miliard Kč. Premiér Nečas účast na pomoci v Bruselu nepřislíbil, Česká republika však musí do 10 dnů oznámit, zda se k pomoci připojí. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg si myslí, že „nám mnoho jiných možností nezbyde“.

Důvodně se proto obáváme, že vláda na nátlak z Bruselu odsouhlasí půjčku z devizových rezerv již na jednání vlády ve středu večer.

Pokud nesouhlasíte s touto „půjčkou“, budete-li ve středu večer v Praze či poblíž Prahy a máte-li možnost podpořit dobrou věc, přijďte před 18. hodinou k památníku II. odboji poblíž Malostranské.

Domníváme se, že premiér Nečas a ministr financí Kalousek, jako „dobří hospodáři“, budou proti takovému plýtvání státními prostředky. Demonstrace tak bude zároveň morální podporou pro členy vlády, kteří by chtěli hlasovat proti této nízko úročené (pro ČR nevýhodné) půjčce.

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments