Demagog.CZ – dílo demagogie a vymývání mozků

Nezařazené

„Projekt Demagog.CZ má za cíl kontrolu tvrzení, která zazní v politických diskuzích.“ Byla by to jistě záslužná činnost, kdyby ji neměli v rukou studenti politologie a sociologie, placení Evropskou komisí, tedy kdyby byla nestranná a měla za svůj cíl skutečně jen studenou kontrolu tvrzení.

Financování projektu kryje Evropská komise skrze svůj program Mládež v akci a Nadace Open Society Fund Praha, jejíž náplní je podpora boje proti tzv. extremismu a tzv. diskriminaci, prosazování tzv. rovných příležitostí pro ženy a muže, tzv. zlepšování postavení migrantů v ČR, spočívající zejména v prosazování inkluzívního vzdělávání v ČR, a za tzv. lidská práva obecně. Program Mládež v akci dostal na sedm let 885 milionů EUR a jeho cílem je podporovat u studentů ve věku od 15 do 28 let „evropské občanství“, „aktivní účast mladých lidí“, „kulturní rozmanitost“ a „začlenění mladých lidí s omezenými příležitostmi“, to vše podbarveno akcemi, které jsou pro studenty deklarovány jako „zdarma“. Jinými slovy je projekt Demagog.CZ financován dvěma skupinami demagogů, přičemž obě se podílejí na systematickém prosazování práv bez povinností a prznění konzervativních hodnot, které nazývají přežitky a nežádoucími stereotypy.

Hlavní aktéři projektu Demagog.CZ se nazývají „experti“. Čert vezmi, že slovníky označují za experta osobu, která má velké znalosti v nějakém konkrétním oboru a to jak teoretické, tak zejména a hlavně roky získávané vlastní zkušenosti praktické. Demagog.CZ zastupují „experti“ z řad studentů takových oborů, jakými jsou například občanský sektor, politologie, občanská společnost, evropská studia, nebo sociologie. Další studenti v projektu, kteří mají na starost vyhodnocování toho, co politici údajně tvrdí, tedy toho, co studenti slyšeli v médiích, se nazývají „analytici“. Výsledky této práce, zaplacené Evropskou komisí, za jejíž „laskavou podporu“ na svém webu děkují, pak předkládají veřejnosti jako hotovou věc v podobě pravda, nepravda, neověřitelné, zavádějící.

Seznámil jsem se v průběhu doby existence tohoto projektu s řadou jeho hodnocení a už nechci. Děkuju. Co nenajdou při ověřování u toho, kdo nemá v očích veřejnosti projít, to neexistuje. Co se hodí, to sice existuje, ale bez tolik nutného kontextu, který by dal významu zmapovaných slov mnohdy úplně opačný, tedy nežádoucí, směr. Samostatnou kapitolou je pak elektronický monitoring médií, který je jedním ze základních pilířů práce těchto studentů. Tedy monitoring těch médií, která si realitu, mnohdy včetně údajných citací, upravují podle svého.

Pokud by byla vyhlášena cena Demagoga roku, pak hlasuji pro studentský projekt mladých politologů a sociologů, placených Evropskou komisí a nadací, jejímž programem je podpora tzv. lidských práv a umělého genderu, tedy díla systémové demagogie, pozitivní diskriminace a vymývání mozků.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Václav Havel, Václav Klaus i Miloš Zeman si zasloužili být prezidentem
Po roce 1989 byli jednoznačně nejvýraznějšími osobnostmi veřejného života a všichni tři si zasloužili prezidentem být…

.

František Matějka vyšlo na:

Demagog.CZ – dílo demagogie a vymývání mozků

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments