Dánští aktivisté protestují proti obtěžování uřvaným svoláváním do mešity k modlitbám (VIDEO)

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Dánští aktivisté z pan-evropské skupiny Generace identity vyvěsili ohromný transparent ve znění „Zastavte svolávání k modlitbám“, aby protestovali proti obtěžujícímu řevu volání z mešity k modlitbám.

Krátce poté, co se slova protestu dostala k uším uvnitř mešity, vyhrnuli se muslimové do ulic multikulturní čtvrti Gallerup v Aarhusu, aby začali s demonstrací moci islámu v Dánsku. Objevila se řada videí s agresivními muslimy projíždějícími auty ulicemi, kdy mačkali klaksony, přezírali dopravní předpisy, vyřvávali z mohutných reproduktorů hnusnou muziku a vyvěšovali plakáty před okny a slunečníky, hlásila místní zpravodajská stránka Lokalavisen.

Mešita míru, jak se jí neironicky říká, je druhou největší mešitou v Aarhus a je jednou z mála mešit v Dánsku, která se odmítla distancovat od Islámského státu. Gallerup, který je ohniskem mladých islamistických extremistů, v roce 2015 zažil, jak mladí muslimové projížděli městem kolonami aut s černými vlajkami ISIS a s falešnými Kalašnikovi, uvádí zpráva u dánských novin Berlingske.

Tentokrát však mladí muslimové nemávali vlajkami ISIS, nýbrž mačkali při projíždění klaksony, aby demonstrovali, že zvuky v této zemi jsou v jejich moci.

Ač svolávání k islámským modlitbám není v Dánsku výslovně zakázáno zákonem, mezi dánským obyvatelstvem je k němu bezpochyby silná averze. A Dánové určitě nejsou sami v odporu k urážlivě uřvanému svolávání k modlitbám. Stejná averze existuje a je široce rozšířená v Holandsku, Švédsku, Německu, Francii a v dalších evropských zemích.

By Arthur Lyons 10 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/danish-activists-protest-against-obnoxiously-loud-call-to-prayer-video/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments