Dánský anti-islámský aktivista deportován z Francie – chtěl spálit Korán

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Dánský proti-islámský aktivista Rasmus Paludan byl tento týden zatčen v Paříži před Triumfálním obloukem, kde se pokusil spálit Korán, a vypovězen.

Paludan byl zatčen ve svém voze ve středu asi v 14:30 h, tj. ve stejný den, kdy si Francie připomíná konec První světové války a drží smutek za padlé vojáky.

Podle zprávy francouzského magazínu Marianne Paludan už měl zákaz vstupu na francouzské území a 10. února do země vstoupil ilegálně.

Zatčen byl předtím, než mohl spálit výtisky islámské svaté knihy a umístěn do zadržovací cely v zařízení provozovaném Odborem kontroly migrace, načež byl toho večera deportován.

Tento pokus o spálení Koránu je pro Paludana jen dalším v řadě, když ten nedávno se dalšími členy své skupina Stram Kurs (Tvrdá linie) provedl podobné předvádění i v jiných zemích mimo jeho rodné Dánsko.

V září člen Stram Kurs spálil výtisk Koránu ve stockholmském no-go předměstí Rinkeby, kdy na sociální média umístil video tohoto incidentu se slovy: „Jsem ze Stram Kurs a jsme tu v Rinkeby.“

Měsíc předtím tato skupina spálila Korán ve švédském multikulturním městě Malmö, což vedlo k bouřím a nepokojům mezi místními, kdy se na protest shromáždil dav 300 lidí.

Vláda v reakci na to Paludanovi Švédsko zakázala, ten ale v říjnu tvrdil, že má švédské občanství, a uvedl, že letos chce ještě provést podobné akce.

„Doufám, že budeme moci ve Švédsku takové činnosti provést ještě letos,“ řekl dánským médiím s dodatkem: „Švédská ústava stanovuje, že žádnému občanu se nemůže upřít vstup. Budu mít, než to zkusím udělat, švédský pas.

Mezitím muslimské skupiny ve Švédsku vyzývaly tuto zemi, aby zavedla nové zákony zakazující pálení náboženských textů jako je Korán.

K zatčení a deportaci Paludana dochází necelý měsíc poté, co město Montpellier na vládní budovu po vraždě učitele Samuela Patyho promítalo karikatury Mohameda.

Kiran Ridley/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

14 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/14/france-danish-anti-islam-activist-deported-trying-burn-quran/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments