Dánsko se během migrační krize chystalo postavit na hranicích s Německem zeď

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Nově odhalené dokumenty uvádí, že dánská vláda byla během vrcholu migrační krize v roce 2015 nachystána na své jižní hranici s Německem postavit pohraniční zeď.

Tyto dokumenty tvrdí, že vláda byla naprosto odhodlána postavit 33kilometrovou zeď podél hranice a už utratila 22 milionů dánských korun na nákup materiálu k postavení této konstrukce, hlásí dánské noviny Berlingske.

Ministr spravedlnosti Nick Hekkerup tento plán odhalil dánskému parlamentu, přičemž uvedl, že nákupní rada spolu s ministerstvem obrany už nakoupily 37 500 motouzů ostnatého drátu, 37 000 sloupků pro ostnatý drát, 35 000 závěsů ostnatého drátu spolu s vybavením jako rukavice a štípací kleště ke stavbě plotů z ostnatého drátu.

Podle Hekkerupa nebylo 90 procent tohoto nakoupeného materiálu ministerstvem obrany k ničemu použito a zůstává to na skladě, jelikož v červnu 2017 se ministerstvo rozhodlo, že už tu stavbu požadovat nebude.

Původně o tomto navrhovaném pohraničním plotu promluvil ve své knize „Svobodná slova“ vydané minulý měsíc v té době sloužící dánský ministr spravedlnosti Søren Pind.

„Ve vládě probíhaly diskuse o postavení plotu z ostnatého drátu i betonové zdi podél hranice s Německem. Už byl vypracován velice podrobný plán,“ napsal ve své knize a dodal: „Ukázalo se, že vůbec nemáme dost zdrojů a materiálu ani dalších položek v nouzových skladech k přijetí tak brutálního rozhodnutí.“

Později dánským médiím řekl, že vláda tyto plány tvořila, protože měli strach, že by Evropa mohla pod tíhou migrační krize „zkolabovat“.

Ač na hranicích s Německem nakonec žádná zeď postavena nebyla, tak v lednu 2016 zavedl tehdejší ministerský předseda Lars Lokke Rasmussen pohraničních kontroly.

Dánsko také tento měsíc posílilo svoji severní hranici se Švédskem kvůli vzedmutí násilné činnosti gangů ve Švédsku, která se odsud začala rozlévat i do Dánska, kde letos došlo i k bombovému útoku na daňový úřad v Kodani.

NIKOLAY DOYCHINOV/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

18 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/18/denmark-prepared-to-build-wall-on-german-border-during-migrant-crisis/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na