Dánsko ruší VŠECHNY domácí COVIDOVÉ restrikce a premiérka jásá, že země se může zase smát

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Dánsko oznámilo, že zruší všechny domácí COVIDOVÉ v současnosti platné restrikce, k čemuž premiérka říká, že země se může zase smát.

Dánsko se vydalo ve stopách Anglie, Irska a Holandska a oznámilo, že vláda zanedlouho dramaticky vycouvá z COVIDOVÝCH restrikcí v zemi.

Avšak na rozdíl od těch tří evropských zemí, které některé z restrikcí přeci jen ponechávají v platnosti, ač z jiných couvají, tak Dánsko plánuje od 1. února zrušit veškeré své domácí restrikce.

V této severské zemi bude smět gastronomický sektor od příštího měsíce nechávat otevřeno i po 22 h, kdy od zákazníků se už nebude požadovat, aby předkládali certifikáty, aby do restaurací a barů směli, uvádí zpráva Reuters.

Spolu s tím se úplně ruší povinnosti masek ve veřejné dopravě spolu s omezeními na počty lidí uvnitř maloobchodů.

Když dánská ministerská předsedkyně Mette Frederiksen o tomto rozhodnutí mluvila, tak řekla, že země se teď „už zase bude moci smát.“

„Máme neuvěřitelně dobrou zprávu, můžeme už v Dánsku zrušit poslední koronavirové restrikce,“ řekla podle zprávy od Politico Frederiksen na tiskové konferenci.

Premiérka uvedla, že to možná vypadá „divně a paradoxně, když se vláda rozhodla restrikce uvolnit v době, kdy jsou počty případů rekordně vysoké, ovšem národní ministr zdravotnictví potvrdil, že tato čísla nepředstavují vážnou hrozbu.

„Situace v Dánsku je taková, že zažíváme zánik vazby mezi infekcemi a pacienty v intenzivní péči a to je hlavně kvůli ohromnému počtu Dánů s revakcinací,“ řekl ministr zdravotnictví Magnus Heunicke. „Proto je uvolnit opatření bezpečné a je to teď ta správná věc.“

Podle Politico je Dánsko první evropskou zemí, co ohledně čínského koronaviru úplně zruší všechny domácí restrikce, kdy Reuters poznamenává, že po 1. únoru zůstanou v platnosti jen restrikce na příjezdy ze zahraničí.

Dánské zrušení restrikcí na čínský koronavirus přichází spolu s obratem proudu, který se otáčí proti lockdownům po celé Evropě.

V posledních dnech se v Evropě odvrací od drsných COVIDOVÝCH pravidel mnoho zemí, kdy čím dál více se rozhoduje zrušit tvrdá opatření jako vakcinační pasy a povinné nošení masek.

Z těch, které uvolnily restrikce, byla prvním iniciátorem Anglie, kdy Boris Johnson minulou středu oznámil konec povinných masek po celé zemi v rámci národního návratu k tzv. opatřením „Plánu A.“

Irsko se rychle přidalo, když ministerský předseda Micheál Martin v pátek oznámil konec národního domácího systému vakcinačních pasů s účinností od 6 h následujícího dne.

Po Johnsonově oznámení lockdownová pravidla uvolnilo i Severní Irsko, Skotsko a Holandsko.

I národy jako Francie a Rakousko, které oba dále vyvíjí na neočkované lidi na svém území extrémní nátlak, začaly s uvolňováním některých pravidel.

Zvláště Rakousko zůstává odhodláno realizovat svůj režim nucených vakcinací, když minulý týden schválilo legislativu, která jakmile nabude účinnosti, tak odmítače očkování proti čínskému koronaviru postihne pokutami až 3 600 € (87 984 Kč).

PETER CADDLE

28 Jan 2022

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2022/01/28/denmark-abolishes-all-domestic-covid-restrictions-as-pm-says-the-country-can-smile-again/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments