Dánské ženy jsou radši, když na ně zírající chlap chlípně houkne, než aby vyznávaly feminismus

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Průzkum vedený Projektem globalismu YouGov-Cambridge mezi více než 25 000 lidmi ve 23 hlavních zemích zjistil, že pouze každá šestá Dánka se považuje za feministku, a třetina dokonce řekla, že chlípné houknutí na ženu zírajícím chlapem na ulici považují za přijatelné, a jen dvě z pěti podporují hnutí MeToo.

Tyto ohromující výsledky kladou Dánsko do příkrého kontrastu se sousedním Švédskem, kde jich to činí 46 procent a tento podíl je dokonce menší než v zemích jako Itálie, Španělsko a Británie, které jinak za Dánskem zaostávají v rovnosti pohlaví.

Dokonce i dánská ministryně rovnosti Karen Ellemann ve svém příspěvku na sítě před třemi lety prohlásila, že se k ničemu takovému nehlásí.

Ve skutečnosti více dánských žen jsou radši, když na ně chlípňas houkne, než aby byly považovány za feministky, odhaluje tento výzkum. Celá jedna třetina říká, že to je přeci přijatelné, což je největší podíl v jakékoliv zkoumané zemi kromě Nigérie.

Profesorka komunikačních studií na Rosklide University Rike Andreassen argumentuje, že jedním z důvodů, proč Dánky „lehkou míru sexuálního obtěžování“ tolerují, je jejich víra, že co je míněno v dobrém, to by se mělo omluvit.

„Máme kulturu, kde to, co řeknete, není rasistické nebo sexistické, pokud nemáte v úmyslu, aby to takové bylo,“ vysvětluje. „Můžete se na ženu i sáhnout, ale jen potud, pokud je to v ‚legraci‘, to pak máme kulturní sklon nepovažovat za špatné.“

To je asi částečně důvodem, proč debata spuštěná hnutím MeToo dopadla v Dánsku tak odlišně od sousedního Švédska.

Pouze 4% mužů a 8% žen v Dánsku dotazovaných v tomto průzkumu řeklo, že na ně hnutí MeToo dělá velice dobrý dojem, v porovnání s 16% a 34% ve Švédsku a s 19% a 24% napříč všemi zkoumanými zeměmi.

By Emma R. 17 May 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/05/danish-women-prefer-wolf-whistles-to-feminism-study-shows-denmark-is-one-of-the-least-feminist-countries-in-the-world/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments