Dánská vláda od migrantů vyžaduje, aby migranti k získání dávek pracovali 37 týdně

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Dánská vláda navrhla nucení migrantů k nejméně 37 hodinové práci týdně, aby získali oprávnění obdržet státní sociální dávky.

Ministerská předsedkyně Mette Frederiksen spolu s ministrem financí Nicolaiem Wammenem a ministrem zaměstnanosti Peterem Hummelgaardem toto navržené opatřeni oznámili v úterý.

„Záměrem je, aby se všech občanů s potřebou integrace – stejně jako nově příchozích a zrovna tak i těch, kteří byli dlouhodobě v systému finanční pomoci – nakonec mohl týkat požadavek 37hodinové povinnosti pracovat,“ praví se v návrhu, jak oznamuje dánský vysílač TV2.

„Výchozím bodem musí být to, že se účastníte a přispíváte 37 hodinami práce týdne, pokud máte dostat veřejnou podporu,“ dodává návrh.

Asi 20 000 lidí bude tímto novým návrhem dotčených, když ten se zaměřuje na lidi cizího původu, aby se více integrovali do dánského pracovního trhu. TV2 uváděla, že někteří z těch mimo trh práce jsou ze Středního východu, Severní Afriky, Afghánistánu, Pákistánu a Turecka, zvláště žen.

Podle tohoto vysílače může dojít k dohodnutí řady prací s různými místními správami a ty by mohly nabýt formu pomoci s čištěním prostor, jako jsou pláže a lesy nebo s renovací a údržbou obecních služeb.

Tento nový návrh přichází po několika dalších od vlády vedené Sociálními demokraty, na kterou se pohlíží jako na tvrdou vůči migraci.

Koncem minulého měsíce dánský ministr integrace Mattias Tesfaye konstatoval, že jeho snem je, aby do Dánska už nepřicházeli žádní noví žadatelé o azyl, kdy říkal: „Věřím, že existující evropský azylový systém je jak morálně, tak politicky neobhajitelný.“

„Tento systém se zneužívá pro migraci v měřítku, jaké naše sociální společnosti nemohou absorbovat, a je to hrozbou pro soudržnost Dánska. Proto musíme dostat azylovou imigraci pod kontrolu,“ dodal.

V dubnu v Dánsku i řada dalších politických stran souhlasila se zákazem pro usvědčené kriminálníky stát se dánskými občany.

„Mezi imigranty si někteří vedou dobře a pak jsou tu někteří, co si vedou mizerně.  Chceme zajistit, aby ti, kdo dostanou dánské občanství, se do dánské společnosti začlenili dobře a přijali Dánsko včetně dánských hodnot,“ řekl ministr Tesfaye v komentáři k tomuto návrhu.

MADS CLAUS RASMUSSEN/Ritzau Scanpix/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

10 Sep 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/09/10/danish-govt-to-require-migrants-work-37-hours-a-week-to-get-benefits/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 rok před

Pracovat 37 hodin týdně ??? Huhuhahaha

Pavel Molík
1 rok před

Bohulibý záměr dánské vlády.