Dánská policie postřelila muže ze Středního východu, který se pokusil zabít k islámu kritického politika (video)

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Dánská policie byla v pátek nucena postřelit 52letého muže, který se v oblasti západně od Aarhus pokusil o útok nožem na Rasmuse Paludana, vůdce k islámu kritické strany Stram Kurs.

K tomuto pokusu o vraždu došlo v Poet Parku, kde Paludan a členové Stram Kurs vedli demonstraci s pálením Koránu, tu ale policie brzy zhatila. Také migranta ozbrojeného nožem okamžitě policisté obklíčili a střelili ho do nohy, než mohl Paludanovi nějaké ublížit.

Tento 38letý právník a zakladatel politické strany kritické k imigraci a k islámu byl z oblasti urychleně odvezen.

Policie říká, že 52letý muž, který útočil, je momentálně v nemocniční péči.

„No, není mi moc fajn, ale fyzickou újmu jsem neutrpěl,“ řekl v pátek Rasmus Paludan promlouvající z „bezpečného místa“ u Aarhus dánským novinám Berlingske.

Podle policie Východního Jutlandu, která tento incident potvrdila na sociálních médiích, k pokusu o vraždu došlo poté, když maskovaní lidé kamenovali policii za to, že dovolila, aby demonstrace probíhala.

Když Paludan vzpomínal na události toho dne, tak řekl, že jakmile do toho parku na demonstraci dorazil, tak si „toho asi 55letého muže středovýchodního původu oblečeného do bílého hábitu před plotem“ okamžitě všiml.

„Zeptal jsem se toho chlapa, jestli přišel vést dialog. Načež on odpověděl: ‚Drž hubu.‘ Zkoušel jsem mu vysvětlovat, že takhle to je protiklad k dialogu,“ řekl Paludan.

„Pak jsem se ještě toho chlapa zeptal, zda ví, že prorok Mohamed byl pedofil, protože se sexuálně stýkal s devítiletou holčičkou Aishou, on ale nevypadal, že by rozuměl tomu, co povídám. Mluvil jen lámanou dánštinou. Opět jsem vyzval k dialogu, on ho ale nevedl, a tak jsem řekl: ‚Islám je na hovno.‘ Takový je jeden z našich pevných postojů.“

Když ten chlap vytáhl kudlu a zkusil prorazit policejní barikádou, tak „jsem utekl. Nechci se nechat zabít. Policajti udělali své,“ uzavřel to Paludan.

Dánský přední list Ekstra Bladet vydal videozáznam tohoto incidentu.

By Arthur Lyons 6 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/denmark-police-shoot-middle-eastern-man-who-tried-to-kill-islam-critical-politician/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments