Daniel Gajdoš: Bez EU bychom prý nepřežili

Nezařazené

Byl jsem na tuze zajímavé debatě, ve které čtyři socialisté mluvili o demokracii. Co je tedy podle nich hrozbou demokracie? Samozřejmě korupce, bezpráví a nízká angažovanost občanů tedy až po Klausovi… Dokonce jeden z nich, nebudu jmenovat, řekl, že díky špatnému čerpání fondů tu máme o 200 000 pracovních míst méně.  No to je tedy číslo – celých 200 000! A nezapomeňte na cyklostezky, na obchvaty ve vesnicích, které mají 100 obyvatel a na všemožné neefektivní serepetičky…

Také jsem se dozvěděl, že Slovenská vláda padla kvůli poctivosti premiérky Radičové a ne kvůli ESM, který donutí Slovensko a po přijetí eura i nás se ještě více zadlužit, abychom mohli  jako jeden národ nalít peníze do krachující eurozóny, pardon do francouzských a německých bank, které špatně investovaly. Jen tak pro zajímavost to dělá pro nás 310 miliard korun a to jen v případě, že to bude stačit. Jestliže se totiž rada guvernérů rozhodne, že to ještě furt nestačí, tak mohou vznést jakýkoliv kapitálový požadavek, který jsme povini zaplatit do čtyř dnů. To je přeci daleko horší hrozba pro demokracii.

Bez EU bychom prý nepřežili…

Také nesmyslné kvóty, které nám EU přiděluje nikoho nevyvedou  z rovnováhy a nesmím zapomenout na nesnesitelné regulace, které nám  div nenařizují, kdy můžeme dýchat a kdy ne, přesto prý jiná alternativa znamená izolaci a chudobu a my jme prostě fašisté a populisté. Bylo tedy jasné, že můj dotaz bude směřovat k integraci Evropy a její hrozbě demokracii. Stačilo ovšem zmínit, že EU zredukovala Řecko na pouhý protektorát a všichni vrtěli hlavou. Z hostů nikdo neodpověděl ani na ESM a ani na hrozbu toho, že úředníci v komisích odtržení od reality budou požadovat větší a větší moc.

Také se setkalo s nepochopením moje tvrzení o tom, že EU zasahuje do svobody jednotlivce. Dosatal jsem odpověď, že bez EU bychom nepřežili a není pravda to o zasahování do svobod jednotlivce, takže jinými slovy mě EU nenutí, jestliže chci jezdit autem, lít si do motoru paliva, které obsahují řepku a podporovat tím pana Babiše. EU mi nezakazuje svítit běžnými žárovkami, když mě z úsporných bolí oči.  Všichni se shodli na tom, že jiná alternativa než EU neexistuje a já neměl možnost dodat, že je tu EFTA.

Vyšlo na blogu Daniela Gajdoše, titulek je redakční. Zveřejněno s laskavým svolením autora.

 
Originální článek naleznete zde:

Daniel Gajdoš: Bez EU bychom prý nepřežili

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments