Čtyři z deseti Francouzů říkají, že jediným řešením problémů jejich země je REVOLUCE

Evropská Unie, POLITIKA

Nově zveřejněný průzkum tvrdí, že skoro čtyři z každých deseti Francouzů věří, že jedině plnocenná revoluce je tím správným způsobem řešení politických problémů jejich země.

Uvedený průzkum, který provedla průzkumová firma IFOP, ukazuje, že 39 procent dotazovaných Francouzů řeklo, že k dosažení skutečné změny v zemi je třeba revoluce, takže toto číslo je daleko vyšší než kdekoliv jinde v Evropě.

Pro porovnání jen 20 procent Němců souhlasilo, že revoluce je funkčním politickým řešením, a toto číslo bylo ještě nižší u Rakušanů a Poláků, kde je jen na 14 procentech.

Jednatel pro konzultace u IFOP David Nguyen tyto výsledky komentoval tvrzením: „První věcí, kterou musí říct, je to, že jde o naprosto ohromující číslo. Čtyři z deseti považují revoluci za dobré řešení: i když přesně nevíme, co si pod tím slovem představují, tak je to známkou jasné přítomnosti radikalismu ve společnosti.“

„Skutečností, která nám umožňuje říci, že jde o významný poměr, je to, že uvedené číslo je daleko vyšší než ve všech ostatních evropských zemích, které jsme testovali,“ řekl.

Nguyen řekl, že v těchto číslech se odráží široká podpora hnutí Žlutých vest, k čemuž dodal: „Vláda tudíž nemůže vsadit na velký posun v názorech vůči žlutým vestám, prostě proto, že jejich sociální požadavky budou vždy pro celý průřez populací legitimní.“

Většina těch, kteří mají pocit, že revoluce je tím funkčním politickým řešením, podle Nguyena pochází z obou hlavních populistických stran, tj. z Národní obrody vedené Marine Le Pen a z krajně levicové Nepoddajné Francie vedené Jean-Luc Mélenchonem.

Průzkumy veřejného mínění také ukazují, že hnutí Žlutých vest má širokou podporu právě mezi přívrženci Le Pen a přívrženci Mélenchona.

Nguyen řekl, že lidový hněv ve Francii je daleko vyšší než v jiných zemích.

„To je velice znepokojivé, protože toto negativní cítění je ve Francii zastoupeno daleko více než v jiných evropských zemích. Zvláště pak pocity hněvu, které jsou tím prvořadým hybatelem pohánějícím revolučního ducha,“ vysvětloval.

AFP

CHRIS TOMLINSON

24 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/24/four-in-ten-french-say-revolution-the-solution-to-countrys-problems/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments