CMT: Porotce Peter Gonda

Nezařazené

Peter Gonda je (makro)ekonomem Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika (KI) a externím lektorem ekonomie na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Od roku 2011 je současně i ředitelem KI. Působí rovněž jako Slovak Senior Fellow v rámci britského Cobden Centre.

V rámci své publikační činnost a v akademických a veřejných prednáškach se věnuje především principům ekonomie, veřejným financímm, úloze vlády v ekonomice, financování sociální sféry, problematice peněz a ekonomickým aspektům Evropské unie.

V současnost působí například i jako koordinátor a lektor cyklu seminářů o ekonomii a ekonomickém myšlení v rámci projektu Akadémia klasickej ekonómie nebo koordinátor cyklu ekonomických prednášek renomovaných zahraničních osobností na Slovensku v rámci projektu Conservative Economic Quarterly Lecture Series. Je také členem hodnotící skupiny projektu Hodnotenie ekonomických a sociálnych opatrení, členem hodnotících komisí projektů několika nadací a zakladatel a koordinátor neformálního sdružení „Bratislavský ekonomický klub“.

V minulosti byl například koordinátorem projektu a odborným garant publikácí Ekonomické dopady vstupu Slovenska do Európskej únie (2002) a Návrh sociálnej reformy na Slovensku (2005), spolueditorem knih Slovensko na ceste do neznáma (2003), Na obranu slobodného trhu (2007) a koordinátorem a editorem dokumentu Programové vyhlásenie reformnej vlády: Sprievodca pre zodpovedných politikov na ceste k slobodnejšej spoločnosti a štíhlejšiemu štátu (2010). Spolupracoval např. i na projektu a vypracovaní publikace Analýza dôchodkového systému na Slovensku (2002). V letech 2001 – 2004 byl autorem kapitoly „Verejné financie“ a spoluautorem kapitol „Sociálna politika“ a „Dôchodková reforma“, které byly součástí publikáce Inštitútu pre verejné otázky Slovensko. Súhrnná správa o stave spoločnosti. Prispěl rovněž vypracováním kapitoly Ekonomické a etické základy slobodnej spoločnosti: východiská manažérskej etiky do publikace Etika v manažmente (2008).

Peter Gonda je ženatý a má dvě děti.

Peter Gonda na webu KI

RSS Peter Gonda

http://www.petergonda.sk

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments