Členové EU zpochybňovali dodržování ‚fundamentálních evropských hodnot‘ Maďarskem

Mezinárodní konflikty, NWO

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga se sešla v pondělí se svými evropskými protějšky, aby ji grilovali kvůli stavu maďarského justičního systému, svobody projevu a domněnkám z korupce.

K tomuto setkání dochází rok poté, co Evropská unie s Maďarskem zahájila kázeňské řízení podle Článku 7, na jehož základě by mohlo přijít o hlasovací práva, a během něj paní Varga vyslýchali ministři pro evropské záležitosti, hlásí Le Figaro.

Paní Varga před tímto shromážděním probíhající řízení odsoudila slovy: „Jsem tady, abych hájila Maďarsko. A očekávám, že členské státy při zkoumání Maďarska budou postupovat na základě zákona. Očekávám od nich, že se vyhnou postupům podle dvojích standardů, očekávám od nich, že prokáží, že toto řízení není politickým honem na čarodějnice.“

Francouzská ministryně evropských záležitostí Amélie de Montchalin toto řízení podle Článku 7 obhajovala jako spravedlivé slovy: „Rozpočet EU a vláda zákona jsou přirozeně propojeny. Rozpočet je politickou záležitostí, protože investujeme peníze evropských daňových poplatníků.“

„Také Evropský soudní dvůr potvrdil, že pomoc EU investovaná do členských států musí splňovat kritéria stability, transparentnosti a boje proti korupci. Veřejná politika, kterou financujeme, musí být efektivní,“ dodal.

„Jsme ideou vlády zákona posedlí, protože pouze vláda zákona může zaručit ochranu základních práv a evropský společný trh může fungovat jedině, když členské státy mají plnou důvěru ve spravedlnost u jiných,“ řekl švédský ministr záležitostí EU Hans Dahlgren.

Názory těchto ministrů byly v kontrastu s polským ministrem záležitostí EU Konradem Szymańskim, který zpochybňoval provazování vlády zákona s rozpočtem EU.

Polsko, blízký spojenec Maďarska, je rovněž předmětem řízení podle Článku 7 a mnozí od něj očekávají, že bude stát při maďarské vládě a potenciálně bude vetovat sankce, jelikož toto hlasování vyžaduje jednohlasný souhlas všech členských států.

Sean Gallup/Getty

CHRIS TOMLINSON

17 Sep 2019

Maďarsko natolik popírá posvátné evropské hodnoty, zvláště svobodu projevu, že si dovoluje bojovat proti cenzuře sociálních médií.

Jiné články o popírání posvátných evropských hodnot Maďarskem:

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/17/eu-members-question-hungary-fundamental-values/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments