Chicagští policisté odhlasovali nedůvěru ve starostku kvůli proti-bělošskému rasismu

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Největší policejní unie Chicaga ve středu provedla hlasování o nedůvěře ke starostce Lori Lighfoot a k superintendatovi policejního útvaru Chicaga.

K hlasování došlo na zasedání Bratrského řádu policie (FOP), kde policisté ventilovali svoji frustraci, tu novou i tu starou, se starostkou a s vedením policie, řekl The Epoch Times prezident FOP Chicaga.

Emoce nesmírně vřely, říkal Catanzara, a jeden člen se chopil mikrofonu a navrhl hlasování o nedůvěře. Všichni na shromáždění přítomní členové, asi 150 aktivních a penzionovaných policistů, hlasovalo pro.

Nejnovější frustrace jejich členů s vůdci města podle Cantanzary vyvěrá z toho, že už druhý rok v řadě zrušili osm desetiletí starou tradici Chicaga Pochod St. Jude Memorial. Tento pochod je každoroční květnovou akcí k uctění padlých chicagských policistů a rodin Zlatých hvězd, které přišly o své milované při plnění jejich povinností.

Brown na internetu ve videu k uctění tradice St. Jude řekl, že ten pochod zrušil kvůli restrikcím na COVID-19. „Nikdy nesmíme zapomenout na ty oběti a na rodiny, které po nich zůstaly,“ říkal.

„Je to políček do tváře všem příslušníkům útvaru a zvláště rodinám Zlatých hvězd, které položily nejvyšší oběť a každoročně si zaslouží úctu, tečka, žádná omluva,“ řekl ve videu Cantanzara vydaném hned po tom zasedání. Jeho členům se podařilo zorganizovat pochod St. Jude v malém měřítku samotným.

Další frustrace, která vedla k tomuto hlasování o nedůvěře, jsou drtivé pracovní rozvrhy policistů, kteří pracují v 12hodinových směnách, kdy už přes rok jsou zrušeny dny volna, tvrdí Cantanzara.

Řekl, že policejní práce je těžká dřina a vybírá si na policistech těžkou duševní daň, takže dny vola a čas s rodinami je pro duševní zdraví policistů kriticky důležitý. V březnu dva policisté v Chicagu, z nichž jeden byl tehdy zástupce náčelníka, spáchali sebevraždu.

Cyklus prodloužené pracovní doby začal počátkem loňského roku, kdy útvar potřeboval zoufale pomoc, jelikož mnoho policistů bylo kvůli COVID-19 doma v karanténě. S těmi hodinami se to ještě zhoršilo v květnu, kdy v mnoha částech Chicaga po smrti George Floyda vypukly bouře.

Chicago navíc od pandemie zažívalo ohromný nárůst násilné zločinnosti jako střelby, vraždy a přepadení aut. Rok 2021 byl v Chicagu zatím druhý nejsmrtonosnější za skoro desetiletí a s blížícím se létem bude násilí vrcholit, očekává se podle superintendanta pokračování.

„Naši policisté při této příležitosti každý rok povstávají,“ říkal ve čtvrtek na tiskové konferenci Brown.

„Naši policisté jsou odhodlaní a oddaní tomuto útvaru a ochraně lidí v Chicagu, což často znamená upravit své pracovní hodiny, aby se zajistilo, že v době, až bude docházet k násilí, budeme poblíž.“

Cantanzara s tím nesouhlasí. Říká, že násilí bude na vzestupu bez ohledu na počet policistů, které útvar pošle do ulic; vůdci města by se místo toho měli zaměřit na kořeny problémů s nárůstem zločinnosti, jako je systém trestní spravedlnosti, který umožňuje, aby se do ulic vracelo příliš mnoho zločinců.

Kromě té frustrace s vůdci města za frustrací stoji i další pod pokličkou bublající roztrpčenost členů policejní unie, pracují, bez nové smlouvy s městem, jelikož ta stará uplynula už v červnu 2017. Pro policisty to převážně znamená, že už jim skoro čtyři roky nezvedli platy.

V jádru sporu o smlouvu je podle Cantanzary policejní reforma. Laghtfoot chce nárůst platů zneužívat jako vyjednávací páku k zavedení pravidel vyšší odpovědnosti policistů; přičemž by se policejní unie měla za zvýšení platů vzdát disciplinární ochrany svých členů.

Pokud by starostka měla k jejím členům špetku úcty, říkal Cantanzara The Epoch Times, „tak by měla brát ohled na tvrdou práci a oběti našich mužů a žen v posledních čtyřech letech a zaplatit jim platy, jaké si zaslouží a postarat se, aby se i se zbytkem smlouvy hnulo dopředu.“

Oproti tomu Lightfoot hází všechnu vinu na Cantanzaru a jeho unii. „Vložili jsme do smlouvy reformy a odpovědnost,“ řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci Lightfoot, „oni ale odmítají přijít ke stolu a vyjednávat.“

K tomuto hlasování o nedůvěře ke starostce dochází jen pár dnů poté, co rozpoutala hromadné běsnění kvůli svému rozhodnutí „udílet interview 1 s 1 jen černým nebo hnědým žurnalistům.“

To mimo jiných zdvihlo i demokratickou kongresmanku Tulsi Gabbard, aby jí zlořečila za „hnusný“ rasismus.

Toto hlasování o nedůvěře je rovněž hlasem proti prvnímu náměstkovi superintendanta Ericu Carterovi.

Cantanzara byl zvolen prezidentem FOP v květnu 2020 ve vypjatých volbách, zvítězil 4 708 hlasy v porovnání s Kevinem Grahamem, který tehdy tu funkci vykonával, přičemž dostal 3872 hlasů. FOP má asi 8 000 aktivních a penzionovaných policistů.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, MAY 23, 2021 – 12:00 PM

Authored by Cara Ding via The Epoch Times,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/chicago-cops-issue-no-confidence-vote-mayor-after-anti-white-racism

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Protibělošský rasismus je na vzestupu, a to především zásluhou podporujících zástupců bílé rasy, kteří se vezou na módní vlně protibělošského rasismu na základě idejí BLM. Jen žasnu, jak všude po celém světě při různých příležitostech servilně poklekávají různé prodejné lokajské duše z řad sportovců a dalších veřejně činných osob, aby tímto devótním aktem podpořili militantní protibělošské aktivisty. Rozhořčení chicagských policistů je pochopitelné, na druhé straně i oni přispěli k tomu, že jejich starostka s impertinencí sobě vlastní už veřejně prosazuje protibělošský rasismus. Příliš mnoho bělochů poklekávalo a líbalo nohy černochům, příliš mnoho policistů nepřiměřeně zasahovalo proti černošským zločincům, ostatně v… Číst vice »