Chcete být anonymní? Nejvíc hrozí od státu a ten o Vás ví všechno

Nezařazené

Nejvíce nebezpečí hrozí občanům od vlastního státu, ne od nich samých mezi sebou. Bojujete tu za anonymitu v diskusích a přitom o Vás stát ví absolutně všechno a kdykoli to použije proti Vám a ještě je v právu, jehož vznik jste mu sami umožnili.

Státní správa si vede skoro 250 databází, ve kterých shromažďuje osobní údaje a data o svých občanech. Jsou tam i takové informace, jako například informační systém potratů, Národní registr vrozených vad, evidence narozených cizinců.  Ačkoli potřebuje statistický úřad jistě nějaké základní údaje o rodičkách, ve výkazu porodníků najdete i informace o průběhu těhotenství a porodu, rodinný stav, nebo vzdělání. Počet registrů se přitom stále zvyšuje.

Stát a jeho byrokraté mohou dnes díky sdíleným databázím bez problému o každém z nás provázat jméno, rodné číslo, adresu trvalou i přechodnou, stav, počet dětí, manželku, rodiče, další příbuzné, výši sociálních dávek, výši platu, nemovitý i movitý majetek ve vlastnictví, auta a jejich SPZ – včetně jejich pohybu v čase a prostoru, počet trestných bodů, účet pokut, výpis z rejstříku trestů, daňové přiznání, podnikatelské aktivity, příjem státních dotací, informace o tom, kdo, kdy, kde, s kým a jak dlouho telefonoval či komunikoval přes internet („údaje o uskutečněné komunikaci s uvedením typu komunikace, telefonního čísla účastníka volajícího a volaného nebo identifikátoru telefonní karty pro použití ve veřejném telefonním automatu, data a času zahájení komunikace, délky komunikace, případně stavu komunikace“ – včetně čísla IMEI, čísla stanic BTS včetně souřadnic), jeho členství v občanských či sportovních sdruženích… a tisíce dalších informací. Všechny tyto informace, které jsou ve své podstatě sbírány a archivovány stylem „může se hodit“, tedy v podstatě s ohledem na aplikaci hraničící s plošnou presumpcí viny, jsou pak v současné době na vyžádání (a v mnoha případech v režimu on-line) k dispozici byrokratům všech států Evropské unie a jejich represivním složkám.

Stát tato data nikdy nebyl a nebude schopen ochránit před zneužitím, protože zaměstnává… ano, zaměstnává lidi. S databázemi a informace řada lidí u státu obchoduje a za úplatu je poskytuje soukromým subjektům. Vrcholem jsou pak kauzy, kdy policisté spolupracují s nějakým gangem a poskytují mu data o občanech za účelem vydírání.

Nejvíce škody podle mého soudu způsobuje občanům jejich vlastní stát. Počínaje daňovým systémem, tedy legalizovanou krádeží jejich vydělaných peněz, a zákony, kterými systematicky vysává peníze z peněženek, konče neschopností ochránit data občanů před jejich zneužitím. A Vy tu skáčete kvůli konci anonymních diskusí. Jste blázni. Když George Orwell psal své romány, varoval před státem a jeho databázemi, ne občany před občany.

Doplněno pro mé kritiky 😉

PO_1.png


František Matějka vyšlo na:

Chcete být anonymní? Nejvíc hrozí od státu a ten o Vás ví všechno

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments