‚Chceme Evropskou renezanci,‘ řekl po schůzce s premiérem Morawieckim a se Salvinim premiér Orbán

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Tito tři vůdci říkají, že se mohou shodnout na všech důležitých záležitostech

Strany – maďarský Fidesz, italská Liga a polská strana Zákona a spravedlnosti (PiS) budou společně pracovat na „Renezanci Evropy,“ řekli tito tři vůdci stran po čtvrtečním dvouhodinovém summitu v Budapešti. Viktor Orbán, Matteo Salvini a Mateusz Morawiecky diskutovali o své spolupráci v Evropě, přičemž největší dříve konzervativní seskupení v Europarlamentu, tj. Evropská lidová strana, čím dál více opouští své tradiční hodnoty, aby protlačovala levicovou agendu.

„Chceme Evropskou renezanci a budeme na ní v budoucnu spolupracovat,“ řekl Orbán po této poradě s dodatkem, že schůzka se soustředila na to, aby ty tři strany ukuly politickou alianci na úrovni Evropy. Řekl, že neexistuje žádný významný zájem týkající se těchto zemí, na kterém by nemohly spolupracovat.

„Jak Itálie, tak Polsko mají vlády se silným Atlantickým odhodláním a i Maďarsko je spolehlivým členem Evropské unie a NATO,“ řekl Orbán. „Kvůli skutečnosti, že až dosud nesilnější seskupení pravicových stran, Evropská lidová strana, se zjevně trvale oddala spolupráci s evropskou levicí, zůstalo mnoho milionů občanů evropských zemí v Europarlamentu nedostatečně zastoupených.“

„Budeme pracovat na tom, že tito lidé dostanou v evropské politice hlas a váhu,“ dodal Orbán. „Také říkáme ne cenzuře, Evropské říši v Bruselu, komunismu, ilegální migraci a antisemitismu.“

Viktor Orbán, Matteo Salvini a Mateusz Morawiecki se sešli v Budapešti, aby prodiskutovali budoucnost

Polský ministerský předseda Mateusz Morawiecky řekl, že tito tři vůdci kromě bezprostředního cíle porazit pandemii stanovili své společné priority: Euro-atlantickou spolupráci, NATO a hlubší evropskou integraci, ale vše zakořeněné v tradičních hodnotách.

„To vše způsobem, který respektuje národní suverenitu a ty skutečné Evropské hodnoty. To je hlavní idea. Tudíž idea, že je zapotřebí renezance Evropy a dosažení obrody takových hodnot, na které se opravdu můžeme spolehnout.“

Morawiecky rovněž řekl, že mají zájem na prosazování společné prosperity všech evropských národů založené na spolupráci sobě rovných.

„Solidarita není diktatura silných, ta je o ochraně společných hodnot,“ řekl.

Vůdce Ligy Matteo Salvini řekl, že Evropa opustila své tradiční křesťanské kořeny a že tito tři vůdci chtějí spolupracovat, aby to napravili.

„Nechceme, aby země EU stály jedna proti druhé, nechceme, aby se přenášely problémy, potřebujeme vytvořit společnou sílu, která ochrání evropské hranice,“ řekl Salvini s dodatkem, že schůzka v Budapešti by mohla vytvořit jádro, aby z něj vyrostla větší síla.

„Dnes jsme tři, ale nakonec bychom mohli zformovat většinu, abychom vytvořili Evropu solidarity, normálnosti a štěstí.“

Náhledový obrázek: Polský ministerský předseda Mateusz Morawiecki, vůdce Ligy Matteo Salvini a maďarský ministerský předseda Viktor Orbán se setkali v Budapešti dne 1. dubna 2021. (Kancelář ministerského předsedy, Vivien Cher Benko)

April 02, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

Zdroj: https://rmx.news/article/article/we-want-a-european-renaissance-pm-orban-says-after-meeting-morawiecki-salvini

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments