Chatrná německá vládní koalice Merkelové hrozí rozpadem

EKONOMIKA, Evropská Unie

BERLIN (AP) – Německá vládní koalice odložila rozhodnutí o penzijní reformě, která se stala hlavním ideologickým bojištěm, což vyvolalo pochybnosti, zda vláda vydrží.

Ze sjednoceného bloku stran kancléřky Angely Merkelové se stala rozhádaná koalice mezi její stranou a centro-levicovými Sociálními demokraty.

Tyto strany mají potíže najít kompromis v projektu navýšení penzí lidí s malými příjmy, kteří pracovali alespoň 35 let. Sociální demokraté říkají, že takové platby by se měly zavést bez zjišťování výše příjmů, na čemž Unie Merkelové trvá.

Schůze naplánovaná na pondělí, kdy se měl potvrdit kompromis, byla odložena na neděli. Generální tajemník Sociálních demokratů Lars Klingbeil  řekl televizi ZDF, že koalice se musí na tomto projektu okamžitě dohodnout, a naznačil, že jinak se další fungování koalice dostane do „ohromně velkých potíží.“

Už to v tweetu komentoval i prezident Donald J. Trump:

Lidé v Německu se obrací proti svému vedení, přičemž už chatrná berlínská koalicí se kvůli migraci otřásá v základech. Zločinnost v Německu narůstá. Celá Evropa udělala ohromnou chybu, když dovolila příchod milionům lidí, kteří tak hrubě a násilně mění její kulturu!

INA FASSBENDER/AFP via Getty Images

BREITBART LONDON

4 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/04/merkels-tenuous-berlin-coalition-at-war-over-policy/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments