CFR: Při útocích na ISIS je potřebné neuznat suverenitu Sýrie

Nezařazené

Sýrie varuje, že jakýkoliv pokus o vstup do Sýrie bez povolení bude považován za útok.

Výbor pro zahraniční vztahy (CFR) vnímá obavy Sýrie z porušení její národní suverenity Spojenými státy jako irelevantní.

http://www.youtube.com/watch?v=gyHrW00RMck&feature=player_embedded

Tato globalistická organizace, která dává ministerstvu zahraničí instrukce pro jeho zahraničně politická rozhodnutí, ve čtvrtek uvedla:

Jelikož Assad předvedl, že není schopen Sýrii vládnout a udržet v ní mír, tak je zapotřebí, aby Spojené státy nepotvrzovaly legitimitu tohoto režimu uznáním Assadovy hrozby, že: „Jakýkoliv útok, který nebude koordinován s vládou, bude považována za agresi.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Syrská vláda „není schopna vládnout a udržet mír,“ protože Spojené státy, Saúdská Arábie, Katar, Turecko a další dosud vedli proti této vládě a jejím bezpečnostním aparátům zástupné války. K této válce, kterou Západ charakterizuje jako občanskou válku, patřila i účast ISIS, jejíž síly US vojska cvičila v Jordánsku.

Ministerstvo zahraničí v pondělí oznámilo, že nemá vůbec v úmyslu usilovat o povolení v Sýrii provést vojenskou operaci.

„Myslím, že když jsou v sázce životy Američanů, takže mluvíme o obraně našich vlastních zájmů, tak se přeci nebudeme snažit, aby nám to schválil ten Syrský režim,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psaki.

Ministerstvo zahraničí obviňuje vládu Bashara al-Assada, že dovolil ISIS v Sýrii vzkvétat i přes skutečnost, že tato skupina fanatických džihádistů se pokouší tuto vládu svrhnout.

„Je tomu tak proto, že Syrský režim jim dovolil, těm ISIS čili ISIL, aby se tam rozvinuli do toho, čím jsou dnes. To oni jsou přímo odpovědní za to, že tato teroristická skupina vyrostla,“ řekla už před tím tento měsíc mluvčí ministerstva zahraničí Marie Harf.

Sýrie už varovala, že jakýkoliv pokus o vstup do Sýrie bez povolení syrské vlády bude považován za útok.

„Jakýkoliv útok, který nebude koordinován s vládou, bude považována za agresi,“ varoval syrský ministr zahraničí Walid al-Moallem v Damašku.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments