Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou (5/5)

Nezařazené

(Wikimedia Commons)

 

Město  Aleppo

Přijíždějíc hlouběji do předměstí Aleppa jsme byli svědky méně intenzivních škod. Na venek normálně vypadá město, které denně čelí teroru, napadáno ozbrojenými povstaleckými skupinami, usazenými na hranicích svých útočišť, od salafistického extrémismu po etnické čistky, coč je noční můra náboženských menšin ve vládou drženém západním Aleppu.

Doktor Nabil Antaki je jedním ze 4 160 lékařů pracujících v západním Aleppu, kteří jsou běžně ignorováni médii spojenými s NATO. Říká, že menšiny, jako ty v šíitsko-muslimských a křesťanských komunitách měli hrůzu z toho, že pokud Syrian Arab Army bude zpět vytlačena zmiňovanými teroristickými gangy, vyústí to v situaci podobnou iráckému Mosulu, kde takové menšiny byly masakrovány.

Tyto menšiny dle Dr. Antakiho plánovaly alternativní opatření, jak z města v konvojích uniknout, v případně, že by tyto teroristé prolomily obranu SAA.

Čtvrť Bani Zaid

Bani Zaid, čtvrť v severní oblasti provincie Aleppa, byla v červenci osvobozena Srskou arabskou armádou, pár týdnů před naším příjezdem do Aleppa. Před osvobozením čtvrť sloužila jako místo pro odpalování smrtících střel z “pekelných děl” na obydlené čtvrti v západním Aleppu.

Informace o průběhu osvobození byly útržkové, ale dozvěděli jsme se, že nálety a ostřelování děly trvala týden, ptom co SAA oblast oblehla.

Bylo nám řečeno, že v Bani Zaid byl usazen vysoký počet bojovníků fronty Nusra a členů 16. divize Free Syrian Army. SAA vykopala tunely do blízkosti několika metrů od ozbrojenců, než se pustila do zuřivých bojů muž proti muži s teroristy, trvajících 5 dní, než bylo osvobození dokončené, řady ozbrojenců povolily a vzdaly se nebo z oblasti utekly.

Když jsme tudy procházeli, odminování bylo ještě v procesu, takže bylo třeba nesejít z hlavní třídy nebo nevstoupit do žádné z budov či hnízd ostřelovačů, postavených z barelů, vyskytujících se v jistých intervalech podél silnic. Většina teroristických odpalovacích míst pro střely z “hell cannons” byla zničena armádou SAA a jejími spojenci při osvobození.

Setkali jsme se s několika vojáky SAA a civilními dobrovolníky v Bani Zaid, kteří se utábořili uvnitř osvobozené čtvrti a hlídali opuštěné ulice a domy.

Ihab, člen syrskéch dobrovolných jednotek známých jako National Defence Forces, má tři syny, z nichž všichni bojují v SAA. Jeden z jeho bratrů byl již zabit při boji proti proxy invazi NATO. Jeden z jeho synů byl ve vnitřních pozicích vojenské akademie SAA poblíž al.Ramouseh, druhý bojoval venku, rovněž se střetávajíc teroristickými povstalci.

Al-Ramouseh je jedna z nejokupovanějších částí Aleppa. Osvobození této oblasti armádou SAA bude znamenat otevření další cesty do Damašku z jižního Aleppa, která byla po nějakou dobu pod kontrolou různých frakcí “umírněných rebelů.”

Ahmed, další civilní dobrovolník, se rozhodl žít ve vybombardovaném domově, kde může chránit Bani Zaid před vpádem teroristů. Od osvobození žije v těchto podmínkách, protože, jak říká, “je mou povinností chránit svou zemi.”

Své okolí si učinil snesitelné, jak jen šl, a prodává cigarety vojákům, aby měl nepatrný zdroj příjmu.

Během této krátké cesty do Bani Zaid jsme též viděli zbytky domu, který byl používán jako velitelství 16. divize amerikou podporované Free Syrian Army. Tuto brigádu vedli bratři Yousef a Khaled Hayani. Khaled byl zabit při náletu, Yousef přežil.

Tatp 16. divize byla odpovědná za mnoho ostřelovacích útoků na osídlené oblasti uvnitř vládou drženého západního Aleppa a Kurdy obsazeného Sheikh Maqsoud.

Tyto masakry a brutální útoky jsou běžně ignorované médii spojenými s NATO a sítí Západem financovanách neziskovek, která mají pod kontrolou veřejné mínění pomocí vymyšlených zpráv a nepodložených úvah, vždy synchronně se zájmy členů NATO v Sýrii, včetně zněny režimu. 

 

Zdroj: http://www.mintpressnews.com/journey-to-aleppo-exposing-the-truth-buried-under-nato-propaganda/220563/

Autorka Vanessa Beeley je britská investigativní novinářka, zaměřená na Střední východ.

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments