Bývalý šéf německého zpravodajství žádá vyšetření politiky migrační krize Merkelové

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Bývalý šéf domácího zpravodajství Hans-Georg Maasen vyzval k zahájení parlamentního vyšetřování migrační politiky kancléřky Angely Merkelové z roku 2015.

Tento bývalý prezident Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) řekl, že vzhledem k závažným dopadům masové migrace na Německo pokračujícím do dnešních dnů musí tedy ti, kdo tuto politiku v roce 2015 způsobili, být za chyby, jichž se dopustili, bráni k odpovědnosti, hlásí Nordkurier.

„Pokud jste se té chyby dopustili, tak do toho nesmíte vstoupit ani jako členové komise pro toto vyšetřování,“ řekl těmto novinám Maassen.

Toto ovšem není první volání po takovémto vyšetřování. Jak libertariánští Svobodní demokraté (FDP), tak populistická Alternativa pro Německo (AfD) vznáší podobné požadavky, avšak obě byly odmítnuty.

Maassen řekl, že toto vyšetřování by mohlo kromě vymetení těch, kdo se dopustili chyb při vrcholu migrační krize, rovněž uklidnit bující konspirační teorie a nejspíš celkově uklidnit sociální klima v zemi.

Aby k takovému parlamentnímu šetření mohlo dojít, musela by asi tak čtvrtila Budestagu pro takový krok hlasovat.

Pan Maassen se po celém Německu stal proslulým, když vyjádřil pochybnosti o tom, že během nepokojů, k nimž došlo po zavraždění místního muže v Cheminitzu žadatelem o azyl, Němci „loví“ migranty, jak o tom bájila levice a média.

Jeho komentáře vedly k pobouření levice a nakonec k jeho odvolání z čela BfV kancléřskou Merkelovou.

Byl tedy po svém odvolání jmenován do funkce poradce na ministerstvu vnitra, ale nakonec byl přinucen jít do předčasného důchodu, když si dovolil zjistit, že koaliční partner Křesťanskodemokratické unie (CDU) Merkelové, tj. Sociálnědemokratická strana, je prolezlá „radikální levicí“.

Letos pak Maasen v Maďarsku promlouval proti migrační politice Merkelové, kdy maďarským médiím řekl: „Integrace je možná, když pro to vytvoříte právní rámec, a také přimějete lidi, aby se integrovali nebo byli integrováni. Integraci nelze jen nařídit, ale integrace se musí i vyžadovat.“

„Mně však starosti dělá to, že k integraci sice dochází, ale není to integrace do německé společnosti, k čemuž v Německu dochází, nýbrž do arabské společnosti, do salafistické společnosti nebo do turecké společnosti, takže tu teď máme paralelní společnosti. A podle mého názoru, právě tomu musíme vší silou, co máme, zabránit,“ řekl.

Adam Berry/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

25 Jun 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/06/25/former-german-intelligence-head-demands-investigation-merkel-migrant-crisis-policy/

 

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel

Potřebnost trestního stíhání Merkelové ve věci migračního šílenství je zřejmá.