Bulharsko musí zapsat do rodného listu dítěte dvě matky, nařídil této zemi generální prokurátor EU

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Generální prokurátor Evropského soudního dvora vyzval bulharskou vládu, aby uznala, že dívka má dvě matky, ač sňatky gayů jsou v této zemi ilegální.

Tento výnos se vztahuje k případu bulharské ženy a britské ženy, které žijí ve Španělsku a mají dceru, u níž jsou ve španělském rodném listě obě uvedeny jako matky této dívky.

Bulharská žena se pokusila tuto dívku zaregistrovat v Bulharsku, aby dostala tamní občanku, úřady ji však odmítly stvrzením, že zaregistrovat někoho, že má dvě matky, je v rozporu s předpisy veřejné správy, hlásí německý tabloid Bild.

Generální prokurátor Juliane Kokott proto tedy rozhodl, že odpíráním občanky tomuto dítěti by Bulharsko mohlo omezit jeho svobodu a vytvořit překážku, aby ti dva ženští rodiče mohli v budoucnu, budou-li si to přát, v Bulharsku žít.

Kokott vznesl otázku, zda je ta dívka podle bulharského práva Bulharka, jelikož však jeden z jejích biologických rodičů musí být občan, tak to komplikuje skutečnost, že není jasné, která z žen jen biologickou matkou tohoto dítěte.

Je-li dítě Bulharka, tak Kokott tvrdí, že by mu vláda měla dát občanku nebo cestovní dokumenty, i když ta země není povinna mu vydat bulharský rodný list.

K tomuto rozhodnutí dochází poté, co Evropský soudní dvůr ve svém rozsudku z roku 2018 stanovil, že všechny členské země Evropské unie musí zrevidovat své domácí zákony o sňatcích gayů a uznávat právní svazky párů stejného pohlaví uzavřené v jiných zemích.

Soud vydal příkaz, že členské státy s tradičním rodinným právem nemohou „být překážkou svobodě obyvatelům s občanstvím v EU tím, že jim odepřou udělit manželství stejného pohlaví, a občanům zemí, které nejsou členskými státy EU, když se od manželství odvozuje jejich právo na pobyt na jejich území.“

Tento výnos rovněž přichází poté, co Evropský parlament v březnu odhlasoval, že celý blok je tzv. LGBTIQ „svobodnou zónou.“

Toto hlasování narazilo na skepsi polského konzervativního europoslance Ryszarda Legutka, který tento návrh prohlašoval za „absurdní,“ a konstatoval: „Západní Evropa se pouští do ideologické propagandy. Už od školky chce vnucovat směšné povídačky o genderech.“

Getty Images/Stock PhotoCHRIS TOMLINSON

18 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/18/eu-court-demand-bulgaria-recognise-child-has-two-mothers-identification/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments