Bulharská vláda zastavuje invazi migrantů umělou záplavou řeky Evros

Mezinárodní konflikty, NWO

Bulharská vláda v pondělí otevřela jednu ze svých přehrad na řece Evros, aby zvýšenou vodní hladinou zkusila spláchnout migranty, co se pokouší překročit řecko-tureckou hranici.

Přehrada Ivaylovgrad na žádost Řeků otevřela stavidla. Operace byla úspěšná, takže hladina řeky stoupla, hlásí Greek Reporter.

K bulharské akci došlo během střetů řeckých bezpečnostních sil s migranty, kteří nedávno od turecké vlády dostali povolení opustit území Turecka a vpadnout do Řecka a tudíž do Evropy. Počet migrantů, kdy většina z nich jsou muži vojenského věku, kteří se ilegálně pokouší přes řeku Evros vniknout do Řecka, se odhaduje na tisíce.

Řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis během schůzky s německou kancléřkou Angelou Merkel řekl, že pokud chce turecký prezident Recep Erdogan pře-projednat smlouvu o migraci s EU, tak musí nejdřív stáhnout migranty z hranice a zarazit to šíření dezinformací. Ministerský předseda zdůraznil, že ani Řecko ani Evropa se nenechají vydírat, ač uznal, že Turecko v kontrole migrační krize dlouho hrálo kriticky důležitou roli.

Mitsotakis dále Erdogana vyzval, aby uvážil přijetí jiných opatření, jako je vedení společných pohraničních hlídek s Řeckem a repatriaci migrantů, kteří do Řecka vnikli ilegálně.

Turecký režim začíná být čím dál více válkychtivý, neboť v posledních týdnech ve válce za svojí syrskou hranicí není vůbec úspěšný.

V úterý Voice of Europe referoval, že turecký ministr vnitra Süleyman Soylu o víkend během interview v programu Tarafsiz Bölge na CNN Türk mj. řekl, že masová migrace přes Řeckou hranici by měla drasticky změnit evropské vlády, zničí Evropě ekonomiku a vyvolaným chaosem způsobit kolaps evropských akciových trhů.

Řecké úřady tento týden zveřejnily šokující videa z noktovizorů, která ukazují turecké obrněné bojové vozidlo, jak strhává pohraniční oplocení řecko-turecké hranice, což je jasně ve snaze pomoci těm nájezdníkům z řad migrantů ve vojenském věku, aby ilegálně přešli do Řecka, hlásil tehdy Voice of Europe.

By Michael Lord 11 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/bulgarian-government-floods-the-evros-river-to-stop-migrant-invasion/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
2 let před

Tak doufejme, že mají dost vody 🙂