Brzezinského děti protlačují novou Studenou válku

Nezařazené

Fejetonista z Mezinárodního centra pro žurnalismus a výzkum odhalil, jak děti proslulého bývalého US národně bezpečnostního poradce a rusofoba Zbigniewa Brzezinského restaurují přístupy Studené války a nasazují je do současných geopolitických podmínek.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Podle Zubova Brzezinského synové Mark a Ian aktivně prosazují rozšíření NATO. Tito dva bratři zkouší pod záminkou nedávných ruských akcí přesvědčit ostatní státy, aby vstupovaly do této vojenské aliance, zvyšovaly obranné rozpočty a hrály aktivní roli v probíhajícím vnitřním domácím ukrajinském konfliktu.

Mark Brzezinsky je od listopadu 2011 velvyslancem ve Švédsku a na tuto zemi naléhá, aby vstoupila do aliance. Ač se Švédsko členem NATO ještě nestalo, tak se Brzezinskému podařilo, aby se přidalo ke společným vojenským cvičením ve Finsku, na Ukrajině a v Lotyšsku.

Mezi tím se Ian Brzezinski, který sehrál svou roli jako náměstek ministra obrany pro politiku v Evropě a v NATO v Bushově administrativě, neukázal být o nic méně jestřábí: je spoluautorem pořadu „Kriticky důležitý summit NATO“ pro CNN, který naléhá, aby NATO poskytlo Ukrajině „smrtící vojenskou pomoc“ a pustilo se s touto zemí do vojenských cvičení. Je dost ironické, že tento bývalý činitel ministerstva obrany administrativy George W. Bushe se uchýlil k ostouzení Ruska za roli Sovětského svazu v Afghánistánu.

Zbigniew sloužil jako národně bezpečnostní poradce za Jimmyho Cartera v letech 1977 až 1981. Vychoval ho jeho proti-ruský otec Tadeusz Brzezinski, který bojoval proti sovětské Rudé armádě v poslední Varšavské kampani v roce 1920 a později působil jako vládní činitel na území nacistického Německa, když v letech 1931 až 1935 sloužil jako generální konzul ve městě Leipzig.

Celý článek s více informacemi je zde

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/researcher-brzezinskis-kids-promoting-new-cold-war.html

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments